A A A

Nowy odtwarzacz Panasonic DMP-UB700

1 września 2016, 14:30
Ruszyła sprzedaż odtwarzacza Ultra HD Blu-ray od Panasonica. Urządzenie zapewnia on obraz w rozdzielczości 4K oraz obsługuje HDR.
Nowy odtwarzacz Panasonic DMP-UB700

Podczas projektowania DMP-UB700 wykorzystano doświadczenie placówki badawczo-rozwojowej Blu-ray działającej w ramach Panasonic Hollywood Laboratory (PHL). Specjaliści tego ośrodka rozwinęli i ulepszyli nowy procesor 4K High-Precision Chroma obsługujący technologie obrazowania, takie jak przetwarzanie chrominancji i wysokiej gradacji, które decydują o walorach modelu DMP-UB700.

DMP-UB700 wyposażono w wyjścia Twin HDMI, które pozwalają na elastyczniejsze i łatwiejsze korzystanie z urządzenia. Za sprawą rozdzielenia sygnałów wideo i audio transmisja obrazu i dźwięku jest czystsza i bardziej precyzyjna. Wraz z DMP-UB700 widz otrzymuje również obsługę formatów audio wysokiej rozdzielczości, takich jak DSD i ALAC, a także popularną opcję 4K Video on Demand (VOD).

Czym jest Ultra HD Blu-ray?

Ultra HD Blu-ray jest standardem Blu-ray DiscTM nowej generacji, który obsługuje rozdzielczość 4K (3840 x 2160). Jednak odtwarzacz DMP-UB700 firmy Panasonic oferuje jeszcze więcej, w tym obsługę wysokiego zakresu dynamicznego (HDR), który pozwala uzyskać realistyczny obraz w rozdzielczości 4K przy dużej szybkości wyświetlania klatek, do 60 na sekundę, i zakresie jasności od 1000 do 10 000 nitów.

DMP-UB700 wyposażono w nowo opracowany silnik do obsługi standardu 4K, czyli procesor 4K High-Precision Chroma. Dzięki zastosowaniu dokładnego procesu multi-tap DMP-UB700 dostarcza naturalnych obrazów o realistycznej głębi, żywych kolorach i kontrastowej dynamice. W odtwarzaczu zastosowano również funkcję 4K Direct Chroma Up-scaling, dzięki której obraz zapisany w jakości 2K może być wyświetlany w pięknych kolorach i wysokiej rozdzielczości 4K.

Oprócz tradycyjnych formatów - WAV, FLAC, MP3, AAC, WMA - DMP-UB700 odtwarza również w wysokiej jakości pliki muzyczne w formacie DSD (5,6 MHz/2,8 MHz) oraz ALAC. Wystarczy podłączyć go do domowego systemu audio, aby cieszyć się muzyką o jakości porównywalnej do studyjnej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników kina DMP-UB700 oferuje również funkcję Digital Tube Sound z upsamplingiem. Charakterystyczne ciepłe brzmienia wzmacniaczy lampowych są wiernie odwzorowane dzięki cyfrowej obróbce. Sześć różnych rodzajów dźwięku, które tworzą lampy próżniowe, w obróbce cyfrowej  o sygnale 96 kHz/192 kHz, sprawia, że można delektować się dźwiękiem  o wyjątkowo wysokiej jakości.

Odtwarzacz obsługuje również przesyłanie online materiałów wideo 4K, na przykład za pośrednictwem serwisów YouTube i NETFLIX. Podobnie jak  w przypadku odczytywania płyty, wysokiej jakości sygnały wideo przesyłane przez Internet są przetwarzane przez oryginalny silnik firmy Panasonic z procesorem 4K High-Precision.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto