A A A

Nowy projektor instalacyjny Canon

25 października 2014, 10:00
Firma Canon Europe zaprezentowała nowy model z serii projektorów instalacyjnych - XEED WUX6000. Oferuje on wysoką jakość obrazu oraz zaawansowane rozwiązania w zakresie łączności czy instalacji.
Nowy projektor instalacyjny Canon

Dzięki zastosowaniu nowego silnika obrazu i systemu optycznego AISYS 4.1 (Aspectual Illumination System) projektor oferuje wyższą jakość wyświetlania oraz rozbudowane opcje łączności i instalacji. Nowe panele LCOS mają wpływ na wierniejszą reprodukcję obrazu, oferując zwiększony współczynnik odbicia i luminacji przy jednoczesnej poprawie wydajności energetycznej.

Nowe panele LCOS charakteryzują się wysoką wytrzymałością, dzięki czemu projektor XEED WUX6000 może wyświetlać ten sam obraz nieprzerwanie aż do 100 godzin bez efektu wypalenia, co może występować w panelu LCD już po 2-3 godzinach. Jest to szczególnie korzystne dla instalacji w ramach ekspozycji wystawowych, gdzie potrzebne są rozwiązania, które pozwolą na projekcję w wymiarze 7 lub więcej godzin dziennie.

XEED WUX6000 jest kompatybilny z pięcioma różnymi obiektywami - wbudowanym krótkoogniskowym, oraz zoomami: szerokokątnym, standardowym, długim i ultradługim. Wszystkie obiektywy mają ten sam system mocowania, dzięki czemu są zgodne z pozostałymi modelami z tej serii - XEED WUX 4000 i WUX5000. Integratorzy zyskują tym samym dużą elastyczność w zakresie instalacji.

Korzystając z szerokokątnego obiektywu RSIL05WF obraz o wielkości 600"/1,524 cm w proporcjach 16:10 można uzyskać z odległości zaledwie 13 metrów. Mechaniczny system przesunięcia obiektywu pozwala zdalnie regulować obraz we wszystkich kierunkach. Dodatkowo, XEED WUX6000 został wyposażony w korektor obrazu, który pozwala łączyć krawędzie i tym samym osiągać precyzyjną projekcję. Projektor może zostać zamontowany pod dowolnym kątem, co daje wiele możliwości projekcyjnych - od podłogi, po sufit.

Julian Rutland, dyrektor ds. strategii i planowania w Canon Europe, komentuje: Zarówno integratorzy, jak i klienci oczekują od rozwiązań projekcyjnych dużej elastyczności, ale z zachowaniem najwyższej jakości. Nowy projektor instalacyjny stanowi odpowiedź na te potrzeby. Oferując serię kompatybilnych obiektywów, wysoką jakość obrazu oraz ulepszoną wydajność energetyczną sprawdzi się w różnych środowiskach, takich jak sale wykładowe czy projekty digital signage".

Projektor XEED WUX6000 będzie dostępny w grudniu 2014 r.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto