A A A

Nowy rekord świata : 1000 mil na jednym ładowaniu

17 sierpnia 2011, 15:23
Nowy rekord świata : 1000 mil na jednym ładowaniu

Eksperymentalny pojazd elektryczny nazwany „Schluckspecht” ustanowił nowy rekord świata w długości pokonanej trasy na jednym ładowaniu.

Dystans jaki udało mu się osiągnąć wyniósł 1,013,8 mil ( 1,631,5km). Podróż trwała 36 godzin i 12 minut. Pojazd został zbudowany na Germany’s University of Applied Sciences we współpracy z grupami z innych uczelni.

Aerodynamiczna konstrukcja oraz jego niska waga są wskazywane jako główne przyczyny sukcesu.Pojazd pobił poprzedni rekord, wynoszący „zaledwie” 1,003km, który ustanowiła ekipa z Japonii - Japan Electric Vehicle Club w maju 2010 roku. Średnia prędkość z jaką poruszał się Schluckspecht wyniosła 45km/h. Wynik poprzednika to 40km/h. Japończykom pokonanie dystansu liczącego 1000km zajęło 27,5 godziny.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto