A A A

Nowy rekord świata w podkręcaniu procesora

15 września 2011, 12:59
Nowy rekord świata w podkręcaniu procesora

Zespół zawodowych „podkręcaczy” procesorów wraz z pomocą specjalistów z AMD ogłosił, iż ustanowił nowy rekord prędkości, który wyniósł 8,429Ghz.

8 rdzeniowy procesor Bulldozer został dzięki temu wyczynowi wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Do osiągnięcia taktowania 5Ghz był on chłodzony tylko za pomocą powietrza, by uzyskać znacznie wyższe rezultaty, do dalszego chłodzenia zastosowano wodę. Grupa, która stoi za tym dokonaniem, w ostatniej fazie podkręcania użyła ciekłego azotu. Mimo, iż pobili oni nieznacznie poprzedni rekord, jest to osiągnięcie warte uznania.

Podkręcanie procesorów do tak wysokich częstotliwości jest trudne i pracochłonne. Wynik ten, w chwili gdy upowszechnią się procesory wytwarzane w technologii 3D(według IMB w 2013 roku) być może nie będzie robił większego wrażenia. Na dzień dzisiejszy jest to jednak najwyższa prędkość jaką udało się wycisnąć z komercyjnie dostępnych procesorów.

AMD zapewnia, że procesor będzie pracować przy użyciu tradycyjnego chłodzenia z taktowaniem do 5 GHz.

Nowa rodzina procesorów AMD FX powinna pojawić się na rynku w ostatnim kwartale 2011 roku.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto