A A A

Nowy rodzaj ekranów w smartfonach LG?

26 marca 2018, 10:00
Portal Android Authority poinformował, że marka LG złożyła wnioski patentowe dotyczące trzech nazw: XµLED, SµLED i XLµLED. Wszystkie one mają być związane z nowym rodzajem ekranów.
Nowy rodzaj ekranów w smartfonach LG?

Micro LED to technologia, która jest rozwijana od stosunkowo niedawna i w przyszłości może zastąpić tradycyjne ekrany IPS. Czym się wyróżnia? Przede wszystkim wyższym kontrastem i wysokim nasyceniem kolorów, porównywalnym do matryc OLED. Oprócz tego, wyświetlacze wykonane w tej technologii zużywają nawet połowę mniej energii niż wspomniane OLED-y.

Wszystko wskazuje na to, że LG przygotowuje się do wprowadzenia matryc micro LED do urządzeń mobilnych. Jeśli plan się powiedzie, koreańska firma będzie pierwszą na rynku, która tego dokona.

Według informacji do których dotarł portal The Investor, tegoroczny flagowiec LG nie będzie miał ekranu OLED. Firma zastosuje najprawdopodobniej panel MLCD+, który cechuje się wyższą jasnością i niższym zapotrzebowaniem na energię niż konwencjonalne IPS-y. Dzięki zastosowaniu tej technologii, LG chce zaoszczędzić na kosztach produkcji, a co za tym idzie zwiększyć prawdopodobieństwo, że smartfon przyniesie oczekiwane zyski.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto