A A A

Nowy serwis blogerski

4 marca 2009, 13:58
Wraz z początkiem marca na polski rynek społeczności internetowych wkracza nowy serwis - Podobnie.pl. Twórcy projektu stawiają na kreatywność użytkowników i prostotę użytkowania. Trzon serwisu mają stanowić opowieści samych użytkowników.
Nowy serwis blogerski

Podobnie.pl pozwala na anonimowe dzielenie się swoimi historiami z życia i wymianę doświadczeń dnia codziennego. Każdy internauta może prowadzić mikroblog, gdzie kolejne wpisy pogrupowane są w kategorie, takie jak: szkoła i nauka, hobby, rozrywka czy religia, podróże, seks i wiele innych. Podobnie.pl pozwala również na poznawanie innych użytkowników pod kątem ich profili osobowościowych, dzięki specjalnym quizom (tworzonym przez samych użytkowników) i testom osobowościowym.

Twórcy serwisu Artur Staroń, Ryszard Pawłowski i Mariusz Golianek – studenci warszawskich uczelni i absolwent Politechniki w Lublinie, których połączyła wspólna historia – postanowili razem znaleźć swoje miejsce w sieci.

– Pomysł na serwis pojawił się również jako odpowiedź na zapotrzebowanie wśród naszych znajomych – mówi Artur Staroń. – Jednym z założeń nam przyświecających są wyniki badań amerykańskiego psychologa Stanleya Milgrama, znane jako Six Degrees (zasada sześciu podań ręki, szóstego stopnia pokrewieństwa). Czy rzeczywiście nasze historie są tak rozbudowaną i poplątaną siecią społecznościową? Inspiracją do stworzenia serwisu były również codzienne obserwacje zachowań ludzkich. Nie liczymy na tak ogromny sukces jak Naszej-klasy, ale mamy nadzieję, że nasz serwis będzie atrakcyjną niszą dla mikroblogerów i osób szukających ludzi podobnych do siebie – dodaje Staroń.

Na podobnie.pl użytkownicy mogą zamieszczać swoje historie, wpisy oraz służyć radą i pomocą innym przy rozwiązywaniu problemów, które sami znają z autopsji, dodawać własne testy osobowościowe, wypełniać quizy innych i sprawdzać analizy porównawcze. To pozwala na znalezienie osoby w wirtualnym świecie, która będzie nam pasować pod względem charakteru i upodobań. Więcej informacji: http://podobnie.pl/inne,onas.html

Źródło: Informacja prasowa


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto