A A A

Nowy sprzęt dla gracza z serii ASUS Strix

27 sierpnia 2014, 14:30
Seria ASUS Strix, której znakiem rozpoznawczym jest sowa, zostanie poszerzona o nowe produkty, zaprojektowane z myślą o nowoczesnych graczach.
Nowy sprzęt dla gracza z serii ASUS Strix

Zestaw słuchawkowy Strix DSP

Strix DSP to zestaw słuchawkowy współpracujący z różnymi platformami do gier. Posiada neodymowe przetworniki o średnicy 60mm i pełnowymiarowe heksagonalne poduszki nauszne, które w najszerszym punkcie mają 130mm. Słuchawki składają się i są łatwe w transporcie.

W zestawie znajduje się stacja audio typu plug-and-play, w której zastosowano technologie Dolby Headphone i Dolby Pro Logic IIx. Odpowiada ona za trójwymiarowy, 7.1-kanałowy dźwięk przestrzenny. Wykorzystuje także niezwykle skuteczną technologię eliminacji szumów otoczenia (ENC) - filtruje nawet do 90% dźwięków zapewniając wyraźną komunikację podczas gry. Wyjście głośnikowe i przełącznik umożliwiają łatwą zmianę pomiędzy słuchawkami, a głośnikami, bez potrzeby korzystania z kontrolerów programowych.

Ponadto Strix DSP posiadają profile dźwięku dla różnych typów gier: FPS, wyścigi, gry akcji i RPG. Kompatybilne są z komputerami PC, Mac, konsolami PlayStation 4 oraz z wieloma smartfonami i tabletami.

Optyczna myszka dla graczy Strix Claw

Powstała z myślą o grach FPS i osobach, którym w trakcie rozgrywki zależy na precyzji, pełnym komforcie i przewadze nad przeciwnikami.

Czujnik optyczny 5000dpi śledzi ruch jeden do jednego oraz zapewnia kontrolę DPI dzięki czemu każdy czyn jest skrupulatnie i bardzo szybko odwzorowywany. Aktywność śledzona jest z prędkością do 3,32 metrów na sekundę (130 cali/sek.) z dokładnością regulowaną co 50dpi. Ta wartości pozwala bardzo szybko zredukować ustawienia i zwiększyć np. celności broni. O aktualnym statusie informuje wskaźnik LED.

Strix Claw wyposażono łącznie w osiem przycisków, a trzy z nich mogą zostać zaprogramowane. Łatwe w obsłudze oprogramowanie umożliwia przeniesienie niektórych, ważnych poleceń z klawiatury na myszkę.

Projektując pierwszą myszkę z serii Strix inżynierowie wykorzystali wysokiej jakości japońskie przełączniki Omron D2F-01F, które zapewniają pełen komfort, niezależnie od tego, jak długo trwa rozgrywka. Spotkały się one z bardzo dobrą oceną społeczności graczy, ponieważ wykazują wysoką responsywność oraz powodują mniejsze napięcie mięśni i mrowienie palców.

Instalacja i konfiguracja myszki jest prosta. Można wybrać tryb programowy lub sprzętowy plug-and-play. Wbudowane 64KB pamięci umożliwia podłączenie do dowolnego urządzenia, bez konieczności przeprowadzania dodatkowej instalacji.

Mechaniczna klawiatura dla graczy Strix Tactic Pro

Nowa klawiatura mechaniczna przygotowana przez firmę ASUS jest niezwykle wytrzymała i wykazuje szybki czas reakcji. Użytkownik może dobrać przełączniki Cherry MX do swoich potrzeb spośród: „czarnych", „niebieskich", „brązowych" lub „czerwonych". Umożliwiają graczom zwiększenie współczynnika akcji na minutę (APM).

W tradycyjnych klawiaturach może wystąpić tzw. 'ghosting' - niektóre naciśnięcia klawiszy nie są odnotowywane, co zmniejsza precyzję ruchów. Strix Tactic Pro wykorzystuje technologię N-Key Rollover (NKRO) o najwyższej specyfikacji. Rejestrowane jest każde wciśnięcie klawisza, niezależnie od tego ile z nich zostało wciśniętych jednocześnie. Funkcje klawiatury można przywrócić do tradycyjnych ustawień korzystając z przełącznika 6-Key Rollover (6KRO).

13 dedykowanych i łatwo dostępnych klawiszy macro umożliwia ustawienie odpowiednich komend. Dodatkowo klawisze F1-F8 również mogą pełnić funkcję klawiszy macro, co łącznie daje możliwość zaprogramowania 21 komend. Klawiatura posiada klawisz nagrywania makr w trakcie gry.

Podobnie jak w przypadku Strix Claw, Strix Tactic Pro oferuje tryb programowy oraz tryb sprzętowy plug-and-play, umożliwiając zaawansowaną personalizację i łatwą instalację.

Podkładki pod myszkę Strix Glide Control i Strix Glide Speed

W serii urządzeń peryferyjnych dedykowanych dla graczy sygnowanych ASUS Strix nie mogło zabraknąć podkładek pod myszkę. Strix Glide Control i Strix Glide Speed są dostosowane do różnych typów grania. Pierwsza z nich pokryta jest grubym materiałem, który odpowiada za wysoki poziom kontroli i precyzji. Druga natomiast pozwala na dużą szybkość ruchów dzięki cienkiemu materiałowi ułatwiającemu poślizg myszki na całej powierzchni.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Toljusz
18 września 2014, 19:27
Widziałem też, że któryś z Radeonów wyszedł jako Strix. Dobre pośrednie rozwiązanie między standardowymi, a ROG-iem.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto