A A A

Nowy subwoofer Yamaha NS-SW1000

22 kwietnia 2015, 10:00
Yamaha rozszerzyła linię subwooferów . Najnowszą konstrukcją jest aktywny model NS-SW1000, wykorzystujący 300-mm przetwornik niskotonowy i cyfrowy wzmacniacz o mocy wyjściowej 1 kW.
Nowy subwoofer Yamaha NS-SW1000

NS-SW1000 to nowy high-endowy subwoofer Yamahy. Jednym z wyróżników urządzenia jest system Advanced YST II, autorskie rozwiązanie Yamahy, konsekwentnie rozwijane i udoskonalane już od ćwierć wieku. A-YST II, łącząc zasady ujemnej impedancji i stałego prądu, w maksymalnym stopniu kontroluje pracą głośnika. Korzystając z układu aktywnego przetwornika ujemnej impedancji system dynamicznie optymalizuje efektywną impedancję głośnika i zapewnia wysoką liniowość. Dzięki temu A-YST II gwarantuje muzykalność najniższych częstotliwości, zwiększa precyzję odtwarzania niskich tonów, dostarcza głęboki, zwarty bas oraz podkreśla indywidualny charakter głównych głośników.

Przy pierwszym kontakcie z subwooferem uwagę przykuwa jego masywna i wytrzymała, 19-kg obudowa, w której pracuje 300-mm przetwornik niskotonowy z dwoma magnesami. Głośnik napędzany jest przez cyfrową końcówkę mocy na bazie nowo opracowanego układu scalonego. Dopracowanie wzmacniacza pozwoliło uzyskać moc wyjściową sięgającą 1 kW. Efektem jest doskonałe brzmienie, zarówno podczas oglądania filmów i teledysków, słuchania wielokanałowych ścieżek dźwiękowych, a także w trakcie dostarczania bogactwa wrażeń w przypadku high-endowych systemów audio. Podstawą mocy subwoofera jest ogromny, 10,2-kg transformator zasilający o dużej wydajności i dwa duże elektrolityczne kondensatory blokowe (4700 µF/160 V). Czysto analogowe zasilanie zapewnia doskonałą reakcję i wysoką jakość dźwięku w bardzo niskim zakresie częstotliwości.

Obudowa NS-SW1000 to mocna konstrukcja bas refleks, zbudowana z płyt MDF o grubości 36 mm (przegrody rezonansowe) i 25 mm (pozostałe ściany). Wytrzymałość skrzyni nadaje tradycyjny sposób łączenia za pomocą trójpłaszczyznowego połączenia kątowego na ucios. Przetwornik niskotonowy przymocowany jest do przedniej ścianki i wypromieniowuje energię akustyczną bezpośrednio do pomieszczenia odsłuchowego. Na bocznej ściance projektanci umieścili wylot tunelu bas refleks, zakończony całkowicie nowym portem typu Twisted Flare. To rozwiązanie, w którym rozszerzająca się i delikatnie skręcona końcówka rozprasza wir powietrza generowany wokół krawędzi portu. Zapewnia to łagodny przepływ powietrza i redukuje szum, który nie występuje w sygnale wejściowym. Zyskuje na tym czystość i precyzja odtwarzania basu. Cała konstrukcja spoczywa na żeliwnych nóżkach.

Potężna ilość basu to zasługa nowego, 300-mm głośnika niskotonowego o dużym skoku membrany. Przetwornik wyposażony jest w mocny, ale równocześnie elastyczny układ elektro-mechaniczny, wykorzystujący dwuwarstwowe magnesy ferrytowe o dużej średnicy oraz podwójne zawieszenie z otworami odpowietrzającymi. Ramę głośnika tworzy bardzo wytrzymały odlew aluminiowy, który tłumi niepożądany rezonans nawet przy wysokim poziomie głośności. Specjalnie zaprojektowana membrana głośnika niskotonowego to celuloza z częściowo wprasowanymi włóknami kewlarowymi, co zapewnia wytrzymałość i ogranicza wewnętrzne straty.

Atutem subwoofera jest także eleganckie wzornictwo, nawiązujące do sprzętu klasy high-end. Całość uatrakcyjnia aluminiowy panel, na którym znajduje się pokrętło regulacji głośności i włącznik zasilania. Wygodę użytkowania zwiększa tryb Auto Standby, który przy braku sygnału trwającym dłużej niż 8 minut automatycznie przełącza subwoofer w tryb czuwania. Ponadto urządzenie wyposażone jest w złącze systemu sterowania, które umożliwia podłączenie subwoofera do amplitunera AV lub wzmacniacza zintegrowanego Yamahy i jednoczesne włączanie/wyłączanie zasilania w obu urządzeniach. Na tylnym panelu znajduje się także selektor fazy oraz przełącznik B.A.S.S. Ten ostatni umożliwia dopasowanie charakterystyki tonalnej subwoofera do muzyki lub filmów.

NS-SW1000 oferowany jest w jednym z trzech wykończeń: czarnym fortepianowym, białym fortepianowym lub z czarnym tłoczonym laminatem. Na polskim rynku sprzedaż najnowszego subwoofera Yamahy rozpocznie się w drugim kwartale br. Urządzenie będzie dostępne w salonach sieci Top Hi-Fi & Video Design.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto