A A A

Nowy superwytrzymały Toughpad FZ-G1

28 maja 2014, 08:30
Panasonic wprowadzi na rynek nową wersję superwytrzymałego tabletu Toughpad FZ-G1. Parametry urządzenia są zgodne z unijną dyrektywą ATEX, która definiuje zasadnicze wymagania, jakie musi spełniać produkt przeznaczony do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem.
Nowy superwytrzymały Toughpad FZ-G1

Toughpad FZ-G1 został sklasyfikowany w drugiej grupie urządzeń opatrzonych certyfikatem ATEX, co oznacza, że może być wykorzystywany w pracy na powierzchni w obszarach zagrożonych wybuchem. W certyfikowanym modelu wykorzystano nową baterię, podczas gdy samo urządzenie umieszczono w specjalnie zaprojektowanym skurzanym etui.

Toughpad FZ-G1 był pierwszym tabletem klasy fully rugged działającym w środowisku Windows, skierowanym do pracowników, którzy większość czasu spędzają w terenie. Urządzenie jest certyfikowane zgodnie z normą MIL-STD-810G, a także chronione przed pyłem i wodą w stopniu IP65. Dzięki technologii IPSα Display i matrycy, której jasność wynosi 800cd/m2, osoby te mogą wygodnie korzystać z Toughpada nawet w ostrym słońcu. Ponadto bateria z wbudowaną technologią oszczędzania energii, m.in. poprzez wykorzystanie czujnika światła otoczenia, pozwala Toughpadowi FZ-G1 na osiem godzin nieprzerwanej pracy w warunkach roboczych.

Przedni panel tabletu wyposażono w wysokiej jakości kamerę, podczas gdy z tyłu urządzenia można opcjonalnie zainstalować aparat 3 Mpx o podwójnym fleszu, który umożliwi tworzenie przejrzystej dokumentacji fotograficznej, niezależnie od warunków oświetleniowych. Użytkownicy będą mieli także możliwość uruchamiania najważniejszych aplikacji i narzędzi za pomocą jednego przycisku, dzięki konfigurowalnym klawiszom na obudowie Toughpada FZ-G1.

Urządzenie zaprezentowano na trwającej w Moskwie konferencji Neftegaz 2014. W Polsce Toughpad FZ-G1 znajdzie się w sprzedaży u Autoryzowanych Dystrybutorów Panasonic od czerwca 2014 roku, w cenie od 12 000 zł netto.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
mrpurrfect
29 maja 2014, 18:32
Hehe, ciekawe jak testowali niezniszczalność tego sprzętu. Robili wybuchy? Tak czy inaczej super sprzęt
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto