A A A

Nowy system operacyjny Google

22 grudnia 2016, 10:00
Google zaprezentowało i udostępniło deweloperom nowy system operacyjny - Android Things.
Nowy system operacyjny Google

Android Things pierwotnie miał się nazywać Brillo i pod taką nazwą zapowiadali go przedstawiciele Google w 2015. Jest to platforma, która została stworzona do obsługi interaktywnych rzeczy, systemów automatyki domowej i wielu innych rozwiązań, które potrzebują systemu operacyjnego, ale możliwie najprostszego i najmniej energochłonnego.

System używa protokołu Google Wave, który był już wcześniej obecny w rozwiązaniach SmartThings Samsunga. Zainteresowani deweloperzy mogą już pobierać pakiet oprogramowania na platformy: Intel Edison, NXP Pico i Raspberry Pi 3.

Zanim jednak system zacznie działać w komercyjnych rozwiązaniach może minąć trochę czasu - jest on bowiem dopiero w fazie rozwojowej.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Indie zakazały aplikacji TikTok
21 kwietnia 2019
Indyjski rząd nakazał Apple oraz Google zbanować aplikację TikTok w swoich sklepach z aplikacjami. Powód? Wykorzystywanie jej przez dzieci i...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto