A A A

Nvidia na MWC 2014: Tegra 4i oraz spółka

26 lutego 2014, 11:20
Nvidia na tegorocznych targach MWC 2014 zaprezentowała szereg mobilnych nowości - konkurent Intela wyraźnie przygotowuje się do walki na rynku mobilnym. A także... na rynku motoryzacyjnym.
Nvidia na MWC 2014: Tegra 4i oraz spółka

Nowe urządzenia z procesorami Tegra -  Tegra NOTE 7, najszybszy na świecie 7-calowy tablet z systemem Android. Nvidia pokazała także francuski smartfon Wiko WAX, pierwszy w Europie smartfon z procesorem Tegra 4i. Procesor Tegra 4i, posiadający zintegrowany modem LTE, zapewnia dwa razy wyższą wydajność od porównywalnych układów mobilnych.

Mobilna architektura Kepler
- przedstawiony w tym roku procesor Tegra K1 posiada 192 w pełni programowalnych rdzeni, zapewniających najbardziej zaawansowane możliwości graficzne oraz najwyższą wydajność , dzięki której znajduje on zastosowanie nie tylko w tradycyjnych urządzeniach mobilnych, ale także w motoryzacji, do rozpoznawania obrazów i mowy, zaawansowanego obrazowania, edycji wideo i wielu innych zadań. Dzięki architekturze Kepler zastosowanej w procesorach Tegra K1, tej samej która napędza karty graficzne w komputerach stacjonarnych, twórcy gier mogą teraz wykorzystywać technologie znane z gier PC w urządzeniach przenośnych:

64-bity w urządzeniach mobilnych - stacje robocze oraz komputery stacjonarne wykorzystują procesory 64-bitowe od lat. Od teraz również urządzenia mobilne będą czerpać korzyści z większej wydajności dzięki procesorowi Denver - pierwszemu 64-bitowemu procesorowi ARM dla urządzeń mobilnych z systemem Android.

Zaawansowane systemy samochodowe - w tym segmencie pokazano m.in. zawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS), wykorzystujące procesory Tegra K1 w systemach wykrywania pieszych, utrzymania pasa ruchu, rozpoznawania znaków drogowych, wykrywania obiektów w martwej strefie, monitorowania czujności kierowcy czy jazdy autonomicznej.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto