A A A

Nvidia odblokuje GPU

20 stycznia 2022, 08:00
W sterownikach Nvidii pojawi się funkcja zwiększająca wydajność procesora graficznego.
Nvidia odblokuje GPU

Dzięki GSP odblokujesz GPU

Wraz z kartami graficznymi Nvidii opartych na architekturze Turing pojawił się nowy element zwiększający wydajność urządzenia, który nazwano GPU System Processor (GSP). Jest to rodzaj koprocesora obniżającego obciążenie głównego układu. Od 2018 roku możliwość odblokowania tego elementu i zwiększenia osiągów karty graficznej była wyłączona.

Od wersji sterowników nr 510.39.01 funkcja odpowiedzialna za blokadę GSP będzie włączona, choć tylko dla użytkowników korporacyjnych oraz posiadaczy notebooków Max-Q 2022.

Sprawność GPU Nvidii wzrośnie, ponieważ GSP przejmie zadania związane z inicjalizacją i zarządzaniem. Dzięki temu zmniejszone zostaną ogólne opóźnienia karty graficznej.

Nvidia obiecuje większą wydajność kart w 2022 roku

Nvidia twierdzi, że funkcje GSP nadal są ograniczone, ale będą rozwijane w 2022 roku. Można więc spodziewać się, że wydajność kart wzrośnie zarówno w grach, jak i pozostałych aplikacjach wymagających wydajnego GPU.

fot. JacekAbramowicz – Pixabay


Piotr Bogucki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto