A A A

Nvidia szykuje się do zapowiedzi GTX 1660 Super

26 września 2019, 11:30
Nvidia chce odświeżyć model GTX 1660 Super. Wielkich zmian nie będzie, ale...
Nvidia szykuje się do zapowiedzi GTX 1660 Super

Wczoraj wieczorem Techpowerup napisał o przecieku z Asusa dotyczącym planów wypuszczenia przez Nvidię karty graficznej GTX 1660 Super. Wszystko wskazuje na to, że odświeżona wersja modelu GTX 1660 nie przyniesie wielkiej rewolucji. Główna zmiana to zastosowanie modułów pamięci nowego typu. W oryginale montowane były GDDR5 zapewniające szybkość 8 Gb/s. Wersja super wyposażona została natomiast w pamięć GDDR6, oferującą 14 Gb/s.

Z drugiej strony skok jakościowy nie będzie mocno odczuwalny, bo konstrukcja dalej bazować będzie na GPU Turing TU119 - tym samym, który napędza podstawowy model. Sprzęt wyposażony zostanie też w 4 lub 6 GB pamięci graficznej. Na początek do sprzedaży trafią co najmniej trzy warianty tego GPU: Dual Evo, Phoenix oraz TUF3.

Na oficjalne ujawnienie kart oraz wycenę musimy jeszcze jednak poczekać. Oficjalna zapowiedź ma nastąpić 22 października br. Będzie to ciekawa prezentacja z tego względu, że z debiutem 1660 Super będzie się wiązało także odświeżenie cen kart Nvidii. Niepotwierdzone informacje sugerują, że nowy model będzie wyceniony na 150 dolarów, czyli 60 dolarów mniej niż pierwowzór w chwili debiutu. Jest to bardzo prawdopodobne ze względu na zbliżające się premiery Radeonów RX 5500 i 5600.

fot. Nvidia


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto