A A A

Nvidia umożliwi tworzenie monitorów z odświeżaniem 360 Hz

7 stycznia 2020, 16:35
Podczas targów CES 2020 Nvidia pokazała technologię, która przyczyni się do powstawania monitorów z odświeżaniem 360 Hz. Pierwszą konstrukcję tego typu zaprezentował Asus.
Nvidia umożliwi tworzenie monitorów z odświeżaniem 360 Hz

Nvidia zapowiedziała ekrany z bardzo wysoką częstotliwością odświeżania. Mowa aż o 360 Hz, co może dać przewagę profesjonalnym graczom e-sportowym.

Monitory bazują na technologii G-Sync 360 Hz i oferują zmienną częstotliwość odświeżania w czasie poniżej 3 ms. To zapewnia graczom bardzo małe opóźnienia. Nvidia chwali się także wyeliminowaniem części przekłamań w obrazie, jakie powstawały dla technologii 240 Hz. Teraz wszystko w rękach producentów sprzętu.

Pierwszą firmą, która ogłosiła stworzenie monitora tego typu, jest Asus. Wyprodukowany przez nią ROG Swift 360 Hz ma 24,5 cala oraz rozdzielczość Full HD. Nie wiemy jeszcze, w jakiej technologii została wykonana matryca. Nie znamy też ceny ani daty premiery. Najprawdopodobniej monitor Asusa trafi do sprzedaży przed końcem 2020 roku, a już wkrótce możemy się spodziewać ogłoszenia innych urządzeń tego typu.

fot. Asus/Nvidia


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Sąd blokuje blokadę
21 września 2020
Komunikator WeChat nadal może być używany w Stanach Zjednoczonych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto