A A A

O2 uruchomi sieć 5G

26 lipca 2019, 12:40
Wielka Brytania stanie się jednym z pierwszych krajów, w których wszyscy operatorzy będą oferować usługi 5G.
O2 uruchomi sieć 5G

O2 – ostatni brytyjski operator, który otrzymał zgodę na uruchomienie sieci 5G – podał harmonogram startu nowych usług.

Przedstawiciele O2 zapowiadają, że ich na początek, w październiku, wdrożą nową technologię w sześciu miastach: Belfaście, Cardiff, Edynburgu, Londynie, Slough i Leeds. Wielka Brytania stanie się wówczas jednym z pierwszych krajów, w których wszyscy operatorzy komórkowi będą oferować usługi 5G.

Dotychczas w Wielkiej Brytanii z usług 5G mogą korzystać klienci Vodafone i EE. W przyszłym miesiącu dołączy do nich firma Three. Sieć piątej generacji działa na razie w kilku miastach.

Wybór pierwszych sześciu miast wynika ze strategii biznesowej firmy: rzecznik O2 stwierdził, że „5G trafi początkowo tam, gdzie jest najbardziej potrzebne klientom". Nowe usługi pojawią się w pierwszej kolejności w centrach takich jak O2 Arena (Millenium Dome, Kopuła Milenijna) albo Twickenham Stadium w Londynie.

Na koniec roku O2 zwiększy liczbę ośrodków z siecią piątej generacji do 20, a latem 2020 roku ma ich być już 50. Operator będzie początkowo sprzedawał abonentom dwa modele smartfonów: Samsung Galaxy S10 5G i Xiaomi Mix 3 5G.

fot. The O2 Arena

 


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Morele.net ukarane za wyciek danych
19 września 2019
Popularny sklep będzie musiał zapłacić ogromną karę za uchybienia, które doprowadziły do wycieku danych 2,2 milionów klientów.


Facebook zaprezentował Portal TV
19 września 2019
Niewielkie urządzenie wyprodukowane przez koncern Zuckerberga ułatwia dostęp do usług streamingowych i pozwala przenieść wideorozmowy do salonu.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto