A A A

O2 uruchomi sieć 5G

26 lipca 2019, 12:40
Wielka Brytania stanie się jednym z pierwszych krajów, w których wszyscy operatorzy będą oferować usługi 5G.
O2 uruchomi sieć 5G

O2 – ostatni brytyjski operator, który otrzymał zgodę na uruchomienie sieci 5G – podał harmonogram startu nowych usług.

Przedstawiciele O2 zapowiadają, że ich na początek, w październiku, wdrożą nową technologię w sześciu miastach: Belfaście, Cardiff, Edynburgu, Londynie, Slough i Leeds. Wielka Brytania stanie się wówczas jednym z pierwszych krajów, w których wszyscy operatorzy komórkowi będą oferować usługi 5G.

Dotychczas w Wielkiej Brytanii z usług 5G mogą korzystać klienci Vodafone i EE. W przyszłym miesiącu dołączy do nich firma Three. Sieć piątej generacji działa na razie w kilku miastach.

Wybór pierwszych sześciu miast wynika ze strategii biznesowej firmy: rzecznik O2 stwierdził, że „5G trafi początkowo tam, gdzie jest najbardziej potrzebne klientom". Nowe usługi pojawią się w pierwszej kolejności w centrach takich jak O2 Arena (Millenium Dome, Kopuła Milenijna) albo Twickenham Stadium w Londynie.

Na koniec roku O2 zwiększy liczbę ośrodków z siecią piątej generacji do 20, a latem 2020 roku ma ich być już 50. Operator będzie początkowo sprzedawał abonentom dwa modele smartfonów: Samsung Galaxy S10 5G i Xiaomi Mix 3 5G.

fot. The O2 Arena

 


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Samolot napędzany wodorem
9 grudnia 2021
Opracowano koncepcję samolotu średniej wielkości, którego wodorowe silniki pozwolą pokonać duże dystanse bez lądowania.Spór o milion bitcoinów
8 grudnia 2021
Craig Wright, który twierdzi, że wynalazł znane obecnie kryptowaluty, nie musi dzielić się sumą 1,1 mln bitcoinów.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto