A A A

OLED w natarciu

3 października 2007, 16:54
OLED w natarciu

Dwóch dużych producentów telewizorów niemal równocześnie ogłosiło wprowadzenie na rynek organicznych paneli OLED.
Wczoraj koncern Sony zapowiedział, że przed końcem tego roku w sklepach pojawi się 11-calowy telewizorek XEL-1, którego cena ma wynieść około 5 tysięcy złotych. Panel ma mieć 3 milimetry grubości i będzie pierwszym tak dużym wyświetlaczem OLED produkowanym seryjnie.
Dziś kolejne oświadczenie – prezes koncernu Toshiba Atsutoshi Nishida zapowiedział 30-calowy telewizor OLED, który pojawi się na rynku do 2009 roku. Wcześniej przedstawiciele tej firmy określali datę debiutu nowej technologii na rok 2015.

Technologia OLED (Organic Light-Emitting Diode) traktowana jest jako następca paneli LCD. Oferuje lepszy niż w ciekłych kryształach kontrast, odwzorowanie kolorów i czas reakcji. Grubość paneli OLED liczona jest milimetrach, są one giętkie i całkowicie przeźroczyste. Na przeszkodzie w ich szerokim zastosowaniu stoją problemy z równomierną jakością obrazu na całej powierzchni ekranu o dużej przekątnej, oraz krótki czas życia wyświetlaczy – obecnie około 30 tys. godzin.

Źródło: DailyTech


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto