A A A

OMEGA Mercury S50 - nowy 5-calowy smartfon

8 listopada 2013, 08:46
OMEGA Mercury S50 - nowy 5-calowy smartfon

W drugiej połowie listopada na rynku zadebiutuje nowy smartfon od Platinet, OMEGA Mercury S50. To odpowiedź krakowskiej firmy na rosnące zainteresowanie telefonami wyposażonymi w 5-calowy wyświetlacz, 4-rdzeniowy procesor i system Dual SIM.

Smartfon Mercury S50 został wyposażony w ekran dotykowy o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 1280 x 720. Za sprawą cienkiej obudowy, zastosowanie tej wielkości wyświetlacza nie ogranicza mobilności S50, a dzięki wydajnemu akumulatorowi o pojemności 1800 mAh, Platinet wyeliminował problem nadmiernego poboru energii właściwy urządzeniom o większych matrycach.

Mercury wyposażony został w popularny 4-rdzeniowy procesor Mediatek MT6589 taktowany zegarem 1.2 GHz na każdy rdzeń. Dzięki zastosowaniu układu opartego na architekturze ARM Cortex-A7 udało się zrealizować jeden z priorytetów jednostki S50, jakim była maksymalna energooszczędność. Producent zapewnia, że prezentowany model nie ma problemów z obsługą nowych aplikacji i gier dostępnych w Google Play, co zapewnia 1GB pamięci operacyjnej w standardzie DDR3 oraz stabilna wersja systemu operacyjnego Android 4.2. Standardowo smartfon został wyposażony w dwie kamery i co ciekawe, pracuje w trybie Dual SIM stand-by, umożliwiając korzystanie z dwóch kart SIM i operowanie na dwóch numerach jednocześnie.

Premiera urządzenia zaplanowana została na 25 listopada z sugerowaną ceną detaliczną 699 zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Koniec wsparcia dla klawiatury Swype
25 lutego 2018
Twórcy popularnej aplikacji na Androida wydali oświadczenie, w którym podziękowali użytkownikom za lata współpracy i oznajmili, że...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto