A A A

​OMEN X i HP Accelerator - dla zawodowych graczy

8 czerwca 2017, 09:05
HP zapowiedziało wprowadzenie na rynek komputera ​OMEN X dla graczy. Desktop jest sprzedawany w zestawie z plecakiem VR. Drugą nowością jest natomiast OMEN by HP Accelerator.
​OMEN X i HP Accelerator - dla zawodowych graczy

Wnioski wyciągnięte z prototypowego komputera OMEN X VR Backpack PC pozwoliły firmie stworzyć niezwykle przemyślaną konstrukcję oraz akcesoria, które zupełnie zmieniają  interakcje między graczem a sprzętem.


Co charakteryzuje to urządzenie:

Fabrycznie "podkręcona" karta NVIDIA GeForce 1080 zapewnia moc niezbędną do gry w rozdzielczości 4K, albo zanurzenia się w wirtualnej rzeczywistości. Adaptowalna obudowa prezentuje się równie dobrze na biurku, jak i w salonie. Obsługa gier w rozdzielczości 4K ma kluczowe znaczenie, ponieważ na rynku dostępnych jest coraz więcej telewizorów 4K.        Zaawansowane rozwiązania termiczne i elektryczne, zoptymalizowane pod kątem wyższych natężeń prądu i poboru mocy, umożliwiają dalsze, samodzielne zwiększanie taktowania procesora.        Dostępne wersje z  procesorami  Intel 7. generacji i odblokowanymi Intel Core i7 CPU .

OMEN Command Center zmniejsza opóźnienia, zapewniając graczom kontrolę nad ruchem sieciowym, i może obsługiwać wiele jednoczesnych strumieni danych. Dzięki temu ruch sieciowy związany z grą jest kierowany do połączenia ethernetowego, podczas gdy aktualizacje lub pliki są pobierane w tle przez połączenie Wi-Fi.        Symulowany dźwięk surround DTS Headphone: X podczas korzystania z słuchawek wzbogaca gry i zwiększa poczucie zanurzenia w wirtualnej rzeczywistości.Plecak VR dołączony do OMEN X uwalnia użytkownika od kabli i oferuje swobodę ruchu, co przekłada się na zupełnie nowe doświadczenia. Pełna obsługa dokowania pozwala graczom po prostu włożyć OMEN X do dołączonej stacji dokującej i natychmiast podłączyć go do ulubionych akcesoriów bez martwienia się o kłąb splątanych kabli.

Baterie typu "hot-swap" pozwalają dłużej przebywać w światach VR bez wyłączania komputera, a zatem bez czekania na kontynuowanie gry. Do plecaka z akcesoriami dołączone są cztery baterie i ładowarka, więc użytkownicy mogą ładować dwie baterie, jednocześnie korzystając z pozostałych dwóch. Ponadto wygodne umiejscowienie baterii na uprzęży pozwala wymienić je bez zdejmowania plecaka.

Strategicznie umieszczony wylot wentylatora i ustawiona pod kątem płyta montażowa sprawia, że górna część komputera z otworami wylotowymi znajduje się z dala od użytkownika, co sprawia, że ciepłe powietrze z systemu chłodzenia nie dociera do użytkownika.

Do plecaka z akcesoriami dołączone są skrócone kable, żeby użytkownik mógł cieszyć się grą bez obawy, że potknie się o kable, a linki i haki bezpiecznie utrzymują na miejscu zestaw VR

Komputer OMEN X Compact Desktop z dołączonym plecakiem będzie dostępny w krajach EMEA w sierpniu br. w cenie od 3399 euro.

OMEN by HP Accelerator

To propozycja dla każdego, kto od czasu do czasu lubi zagrać na komputerze. OMEN Accelerator pozwoli zmienić komputer PC wyposażony w złącze Thunderbolt 3 z urządzenia mającego kłopoty ze sprostaniem wymaganiom płynnej rozgrywki w gamingową potęgę, generującą płynny obraz oraz wysokie ilości klatek na sekundę w wysokich rozdzielczościach.

Cechy charakterystyczne:

Dostępny w wersjach z kartami graficznymi NVIDIA  lub AMD.

Wyposażony w dysk twardy 2.5" 1TB albo stację SSD (10) 256GB, oferowany też jako pusta obudowa z zasilaczem o mocy 500W.

Certyfikat Thunderbolt gwarantuje kompatybilność z szeroką gamą komputerów PC firmy HP.

Dokowanie za pomocą jednego kabla, który dostarcza do komputera prąd o mocy 60 W, co pozwala zasilić notebook i różne akcesoria do gier bez martwienia się o podłączanie wielu kabli.

Łatwo dostępne drzwiczki, które pozwalają bez wysiłku wymienić kartę graficzną, dysk twardy lub stację SSD.

Szeroki wybór portów, w tym 4 gniazda USB 3.0 typu A, 1 gniazdo USB 3.1 typu CTM oraz RJ-45 do obsługi sieci.

OMEN Accelerator będzie dostępny  w sierpniu br. w cenie od 299 euro.

 


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: komputery, HP, VR
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowy sterownik Game Ready już dostępny
16 sierpnia 2017
Firma NVIDIA opublikowała sterownik Game Ready dedykowany grze Agents of Mayhem. Nowe oprogramowanie posiada również optymalizacje dla gier...

Przenośny dysk Samsung SSD T5
16 sierpnia 2017
Firma Samsung Electronics wprowadziła na rynek Samsung Portable SSD T5 – najnowszy przenośny dysk półprzewodnikowy (PSSD), który wyznacza...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto