A A A

OUYA - konsola z Androidem jest rozczarowaniem?

9 kwietnia 2013, 13:56
OUYA - konsola z Androidem jest rozczarowaniem?

Część osób, które zamówiły konsolę OUYA, sprzęt stworzony dzięki zbiórce pieniędzy w serwisie Kickstarter, otrzymały swój egzemplarz. Pojawiły się także pierwsze recenzje.

Testy (a raczej wstępne testy) OUYA są dość jednoznaczne – to nie jest udany debiut. Chociaż konsola ma kosztować 99 dolarów, to nie otrzymamy niczego więcej oprócz smartfona ze specyfikacją sprzed roku, przeciętnego pada i małą konsolkę z ograniczonym dostępem do aplikacji ze sklepu Google Play. Szczególnie zaskakuje to ostatnie – jeśli weźmiemy pod uwagę, że każdy tani tablet daje nam 100-procentową wolność w tym temacie.

Sprzęt oczywiście można modyfikować, wgrywając własne (w sensie – androidowe) aplikacje, ale są z tym problemy. Według recenzentów, całe urządzenie sprawia wrażenie niedokończonego, co akurat zgadza się z prawdą - sprzęt trafi do sklepów dopiero w czerwcu. Czy do tego momentu poprawiona zostanie, przynajmniej część, opisanych wad?

Koniec końców – na dzień dzisiejszy OUYA można traktować tylko jako ciekawostkę.

Specyfikacja OUYA

Android 4.1 Jelly Bean

Nvidia Tegra 3

1.7 GHz Quad-Core ARM Cortex-A9

8 GBpamięci flash

1GB RAM


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto