A A A

Obudowa Zalman Z11 Neo

2 grudnia 2014, 10:00
Firma Zalman zapowiedziała wprowadzenie do oferty nowej obudowy komputerowej Z11 Neo. Pojemna jednostka Z11 Plus zaskarbiła sobie szerokie grono fanów, a teraz powraca w nowej, odświeżonej wersji Neo.
Obudowa Zalman Z11 Neo

Zalman Z11 Neo utrzymuje niską temperaturę zainstalowanych wewnątrz komponentów dzięki rozbudowanej strukturze obiegu powietrza. Za bardzo dobrą wentylację obudowy odpowiada kilka wlotów powietrza umiejscowionych ze wszystkich stron konstrukcji. Obieg powietrza stymuluje aż 5 fabrycznie zainstalowanych wentylatorów - trzy z przodu, jeden górny i jeden tylny. Dwa z nich posiadają niebieskie podświetlenie diodami LED, nadające obudowie efektowną błękitną poświatę. Do dyspozycji użytkownika pozostają 3 miejsca na dodatkowe 120-milimetrowe wentylatory, jeśli zajdzie potrzeba jeszcze wydajniejszego chłodzenia.

Górną ściankę obudowy można alternatywnie wykorzystać do instalacji chłodnicy systemu chłodzenia cieczą o długości 240 mm. Na przedniej i dolnej ściance znajduje się filtr przeciwkurzowy, który można zdemontować i umyć pod bieżącą wodą. Dla wygody użytkownika i lepszych warunków wentylacji producent przewidział przepusty na okablowanie, które można poprowadzić za tacką płyty głównej. Przenoszenie drgań z elementów aktywnych ograniczono do minimum dzięki gumowym nóżkom i podstawkom pod zasilaczem.

Obudowa daje możliwość instalacji sześciu 3,5" dysków twardych, dwóch dysków twardych lub SSD 2,5" oraz trzech napędów optycznych (lub innych urządzeń 5,25"). Obsługa sześciu zatok na dyski 3,5" jest całkowicie beznarzędziowa - wystarczy założyć na dysk szyny i wsunąć w odpowiednią zatokę. W czarnym, wysokim na 410 mm wnętrzu zmieści się pełnowymiarowa płyta główna ATX, cooler procesora o wysokości do 175 mm oraz karta graficzna o długości do 400 mm. Do dyspozycji użytkownika pozostaje także 7 slotów PCI.

Z boku obudowy producent zainstalował akrylowe okno, dzięki któremu podejrzymy sprzęt w trakcie pracy - to kolejny ukłon w stronę użytkowników szczególnie zainteresowanych moddingiem i wyglądem wnętrza swego zestawu. Przedni panel pokryty jest w całości materiałem o fakturze szczotkowanego aluminium, a u jego szczytu zamontowano rozsuwaną klapkę skrywającą napęd optyczny w zatoce 5,25".

Na górnym panelu obudowy znajdują się cztery porty USB - po dwa w standardzie 2.0 i 3.0, gniazdo słuchawkowe oraz mikrofonowe, wyłącznik oraz przycisk reset. W ramach panelu wkomponowano też półeczkę, na której można położyć np. smartfon ładowany z gniazda USB.

Wymiary obudowy Zalman Z11 Neo to 515 (D) x 205 (S) x 465 (W) mm.

Sugerowana cena detaliczna obudowy nie jest jeszcze znana.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Usprawnione Mapy Google'a
18 października 2019
Google ułatwia raportowanie utrudnień w ruchu drogowym oraz dodaje nową funkcję do aplikacji Mapy w wersji na urządzenia z systemem iOS.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto