A A A

Obudowa Zalman Z9 w czterech wersjach

30 stycznia 2013, 12:39
Obudowa Zalman Z9 w czterech wersjach

Firma Zalman zaprezentowała cztery nowe wersje obudowy Z9. Wszystkie modele – Z9 DI, Z9 DII, Z9 DIII i Z9 DIV – wyposażono w kontroler obrotów i wyświetlacz temperatury, a także przystosowano do montażu nawet siedmiu wentylatorów.

Wnętrza obudów pokryto czarnym lakierem, natomiast na lewym boku zastosowano szybkę z pleksi. Seria Z9 skierowana jest do użytkowników poszukujących niedrogiej, ale jednocześnie przyzwoicie wyposażonej, dobrze wentylowanej obudowy wykonanej z solidnych materiałów.

Z przodu obudowy fabrycznie zamontowano zabezpieczony filtrem przeciwkurzowym 120 mm wentylator LED (istnieje możliwość zamiany na model 140 mm). Drugi wentylator znajduje się z tyłu obudowy, trzeci w jej górnej części, kolejny na bocznej ściance. Podstawowy system chłodzenia stanowią zatem cztery wentylatory; dodatkowe trzy wiatraki (120/140 mm) można zainstalować na górnej, dolnej (miejsce zabezpieczone filtrem przeciwkurzowym), a także bocznej ściance.

Dla optymalnych warunków pracy komputera konstrukcję obudów Zalman Z9 z serii D maksymalnie uproszczono i zastosowano wiodące na rynku rozwiązania:

- zarówno do demontażu ścianek skrzyni jak również do instalacji dysków nie są potrzebne narzędzia

- optymalna długość obudowy umożliwia umieszczenie w slocie płyty głównej nawet 290 mm kartę graficzną

- dzięki specjalnym przepustom w tacce na płytę główną użytkownik uniknie plątaniny kabli

- miejsca montażu dysków twardych częściowo wyłożono gumą antywibracyjną

- obudowa została przystosowana do montażu chłodzenia wodnego – otwory na węże do zewnętrznej chłodnicy znajdują się w tylnej ściance

- zasilacz montuje się w dolnej części obudowy

Obudowy mają po 3 zatoki zewnętrzne 5.25” - na kieszenie, napędy optyczne lub dodatkowe kontrolery obrotów - 5 zatok wewnętrznych 3.5” na dyski twarde oraz jedną uniwersalną 2.5”/3.5”.

Umożliwiają też zainstalowanie do siedmiu jednoslotowych kart rozszerzeń. Oprócz kontrolera obrotów i wyświetlacza temperatury, na górnej ściance umieszczono też 4 porty USB 2.0, gniazdo mikrofonowe i słuchawkowe, przyciski Power oraz Reset. Na przednim panelu znalazła się także kontrolka sygnalizująca pracę dysku i wyświetlacz temperatury.

Wymiary nowych obudów Zalmana Z9 z serii D to 207 (S) x 460 (W) x 504 (D) mm. Waga każdego modelu wynosi 7,2 kg.

Sugerowana cena detaliczna za obudowy Zalman Z9 z serii D wynosi 249 zł brutto (każdy model).


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

LinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto