A A A

Obudowa na dysk ZALMAN VE300 z USB 3.0

2 grudnia 2011, 09:06
Obudowa na dysk ZALMAN VE300 z USB 3.0

W ofercie ZALMANA pojawiła się nowa wersja kieszeni na dyski 2.5” - ZM-VE300, mająca zapewnić transfer danych dochodzący do 5Gb/s w trybie USB 3.0.

Producent zapewnia, że model ZM-VE300, dzięki nowoczesnemu interfejsowi USB 3.0, pod względem wydajności dziesięciokrotnie przewyższa swojego poprzednika ZM-VE200. Przycisk One Touch Backup & Safe Removal odpowiada za kopiowanie plików do wskazanego przez użytkownika folderu (funkcja One Touch Backup), a przytrzymanie przycisku przez 3 sek. umożliwia bezpieczne wyłączanie urządzenia, bez obawy o uszkodzenie plików (funkcja Safe Removal). Dodatkowo ZM-VE300 może spełniać rolę dysku wirtualnego, częściowo zastępującego napęd CD-ROM, DVD-ROM lub Blu-Ray.

Obudowa kieszeni wykonana jest ze szczotkowanego aluminium w kolorze czarnym lub srebrnym. Zastosowany materiał ma zapewniać skuteczniejsze oddawanie ciepła podczas długotrwałej pracy dysku. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów i nie wymaga dodatkowego zasilania z sieci. W celu zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas przenoszenia, kieszeń wraz z dyskiem można chować do etui, dołączonego do zestawu.

ZALMAN VE300 uzyskuje gotowość do pracy w chwili podłączenia go do portu USB w komputerze PC (Plug & Play). Nie ma potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania, a zawarty w zestawie śrubokręt sprawia, że do montażu i demontażu dysków nie jest konieczny własny zestaw narzędzi.

ZALMAN VE300 wspiera dyski w interfejsach SATA I i II.

Sugerowana cena detaliczna (brutto) obudowy ZALMAN VE300 to 169 zł.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto