A A A

Ochrona i pomiar temperatury 2w1

27 lipca 2012, 15:34
Ochrona i pomiar temperatury 2w1

Kamera termowizyjna FLIR A310f monitoruje temperaturę krytyczną instalacji i równocześnie chroni cały obszar.

FLIR A310f to stacjonarna kamera termowizyjna, której funkcjonalność polegająca na monitorowaniu krytycznego poziomu temperatury oraz ochronie całego obiektu pozwala na wykrycie różnego rodzaju zagrożeń i ocenę poziomu ryzyka. Umożliwia także identyfikację problemów zanim się one pojawią, poprawia nadzór i bezpieczeństwo pracowników oraz zapobiega przestojom w pracy. Równolegle kamera może być wykorzystywana jak klasyczna kamera do ochrony obiektów.

W większości przypadków, kiedy kamera termowizyjna jest wykorzystywana do ochrony i nadzoru, nie ma konieczności dokładnego pomiaru temperatury. Istnieją jednak takie instalacje, gdzie dokładny pomiar temperatury może przynieść wymierne korzyści.

Typowym przykładem zastosowania kamery z serii A jest instalacja w stacji transformatorowej. Kamera termowizyjna pozwala przez cały czas mierzyć temperaturę transformatorów oraz innych urządzeń elektrycznych. W nocy, kamera termowizyjna może być dodatkowo wykorzystywana do ochrony perymetrycznej.

Innym przykładem może być instalacja kamery przy wysypiskach śmieci lub stosach składowania węgla. Kiedy kamera wykryje pożar i wzbudzi alarm, równolegle może służyć do nadzoru i monitorowania bezpieczeństwa całego obiektu. Możliwości zastosowań są bardzo szerokie.


Marcin Powęska / Informacja Prasowe
marcin.poweska@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Zmiany w mailingu YouTube'a
8 sierpnia 2020
Subskrybenci przestaną otrzymywać e-maile o zamieszczanych na kanałach YouTube'a nowościach.


Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto