A A A

Od dziś taniej z telefonu na kartę

16 marca 2009, 12:09
Od 16 marca można taniej niż dotychczas telefonować w sieciach Play, Plus i Heyah. Nowe ceny dotyczą tylko użytkowników taryf pre-paid - czyli popularnie zwanych telefonów na kartę.
Od dziś taniej z telefonu na kartę

Jako pierwsza o zmianach w cenniku poinformowała sieć Play.
Nowa taryfa nazwana Play Fresh oferuje 29 groszy za minutę połączenia do każdej sieci oraz 9 groszy za SMS. Koszt MMS-a do wszystkich to 19 groszy, a za 100 kb transmisji danych trzeba zapłacić 12 groszy. Play wprowadził także nowe doładowanie o wartości 5 zł. Co ciekawe, nawet tak mała kwota – podobnie jak wszystkie inne doładowania – przedłuża ważność środków o 365 dni. Do nowej taryfy przejść mogą także obecni klienci Play na kartę. Wystarczy wpisać w telefonie kod *111*33*1# - operacja jest bezpłatna.

Początkowo pozostali operatorzy deklarowali, że nie będą reagować na nową ofertę Playa. Na szczęście już dwóch zmieniło zdanie.
W Simplusie startują dziś dwie nowe taryfy Twój Profil: Tanio do wszystkich – opłaty w niej to 29 groszy za minutę połączenia do innych sieci (do Play niestety aż 72 grosze) oraz Taniej do Plusa – 19 groszy za minutę w ramach sieci Plus. SMS w obu profilach kosztuje 18 groszy. Aby aktywować profil Tanio do wszystkich, należy wstukać w telefonie kod *136*11*50#, Profil Tanio do Plusa aktywuje kod *136*11*51#. Jednorazowa opłata za aktywację profilu wynosi 1,5 zł. W danym momencie można mieć aktywowany tylko jeden profil.

Trzecią nową ofertę zaprezentowała Heyah. W usłudze „Taniej do Wszystkich” każdy użytkownik Miltipakietu może wybrać jedną z 5 usług. Opłata za każdą to 5,9 zł, a ważność usługi to 30 dni. Dwie z nowych usług są bezpośrednią odpowiedzią na Play Fresh. W usłudze „Wybrany Numer” 180 minut rozmowy dziennie z wybranym numerem w Heyah wliczonych w cenę usługi. W „Taniej do Wszystkich”– stawka do wszystkich sieci z wyjątkiem Play wynosi 25 gr za minutę, a SMS kosztuje 15 groszy.

Przyglądając się wszystkim trzem nowym taryfom, widać, że Play oferuje najwygodniejsze rozwiązanie. Pozostali dwaj operatorzy skonstruowali oferty skomplikowane, których kształt niekoniecznie musi być do końca zrozumiały dla klientów.
Po raz kolejny najmłodszy na rynku komórek gracz skłania "wielką trójkę" do obniżenia stawek w cennikach. To bardzo dobra wiadomość dla klientów. Czekamy jeszcze na ruch Orange.

Źródło: Informacje prasowe


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto