A A A

Odblokujesz iPhone'a, nawet w maseczce

28 stycznia 2022, 13:00
Apple testuje funkcję, która pozwoli używać Face ID do odblokowywania telefonu, gdy nosisz maskę.
Odblokujesz iPhone'a, nawet w maseczce

Identyfikacja w masce, ale bez okularów

Przedłużająca się sytuacja epidemiologiczna sprawia, że różne organizacje, takie jak np. MTA (Metropolitan Transportation Authority – Nowojorska Agencja Transportu Zbiorowego) zwracają się do Apple'a o z prośbą o funkcję pozwalającą na odblokowanie telefonu, mimo maseczki na twarzy. Jak twierdzi szef MTA, Patrick Foye, pasażerowie, aby odblokować telefony za pomocą rozpoznawania twarzy, muszą obecnie zdejmować maseczki.

Jak podał serwis MacRumors, w odpowiedzi na tę potrzebę gigant z Cupertino testuje obecnie nową funkcję, mającą znaleźć się w iOS-ie 15.4, która pozwoli użyć Face ID osobie w maseczce. Użytkownik iPhone'a (model iPhone 12 i 13) zostanie najpierw zapytany, czy chce mieć możliwość korzystania z identyfikacji twarzy podczas noszenia maski, kosztem zmniejszonego bezpieczeństwa, a następnie telefon umożliwi rozpoznanie miejsc wokół oczu w celu uwierzytelnienia.

Apple ostrzega jednak, że Face ID będzie działała dokładniej, jeśli użytkownik zdejmie maseczkę. Skorzystanie z niej nie będzie możliwe przy założonych okularach przeciwsłonecznych.

Fot. Pixabay – Mircea – See my collections

 

 


Katarzyna Bielińska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
restaumator
28 stycznia 2022, 13:05
News z wczoraj. Trochę spóźniony. No i znowu tylko 3 akapity tekstu. Słabo. PC Format przechodzi poważny kryzys?
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto