A A A

Odkryto kolejną nazwę sieci, która blokuje moduł Wi-Fi w iPhonie

5 lipca 2021, 11:40
Urządzenia Apple’a znów mają problem ze specyficznymi nazwami sieci.
Odkryto kolejną nazwę sieci, która blokuje moduł Wi-Fi w iPhonie

Większy kłopot

Niedawno odkryto, że próba połączenia się z siecią bezprzewodową o nazwie „%p%s%s%s%s%n” z poziomu iPhone’a prowadzi do zablokowania modułu Wi-Fi oraz dostępu do usługi AirDrop. Nietypowy błąd jest najprawdopodobniej związany z tym, że telefon interpretuje taki zestaw znaków jako fragment kodu systemowego. Blokadę dało się jednak usunąć poprzez wyzerowanie ustawień sieciowych i restart komórki. Na tym jednak problemy z nietypowymi nazwami wcale się nie kończą...

 

Restart zupełny

Jeszcze bardziej poważne konsekwencje wywołuje bowiem próba nawiązania łączności z siecią o nazwie „%secretclub%power”. Błąd jest bardzo podobny do poprzedniego – jego wystąpienia skutkuje wyłączeniem modułu Wi-Fi i usługi AirDrop. Trudniej jednak naprawić skutki takiego zdarzenia – problem występuje bowiem nawet po restarcie ustawień sieciowych. Jedynym ratunkiem dla użytkowników jest zrestartowanie wszystkich ustawień telefonu.

Nowy przypadek szkodliwej dla iPhone’ów nazwy sieci pokazuje, że problem z pewnością jest dużo szerszy. Cechą wspólną obu feralnych nazw jest pojawiający się w nich znak procenta. Najprawdopodobniej istnieją także inne zawierające go nazwy sieci, których wywołanie może zablokować łączność. Do czasu naprawienia błędu najlepszym rozwiązaniem jest zatem unikanie sieci o specyficznych nazwach; najlepiej będzie korzystać wyłącznie z zaufanych struktur WLAN.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto