A A A

Odłączą internet piratom

26 listopada 2007, 13:58
Odłączą internet piratom

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o liberalnym podejściu kanadyjskich stróżów prawa do osób udostępniających w sieci pirackie pliki. Zupełnie odmienne stanowisko w tej kwestii zajęły władze Francji, które w porozumieniu z wydawcami muzyki i filmów oraz dostawcami internetu powołały nowy urząd do zwalczania piractwa.
Szerokie kompetencje nowego urzędu pozwalają na odcinanie dostępu do internetu domorosłym piratom. Informacje o osobach, które pobierają duże ilości pirackich plików, będą przekazywane przez dostawców internetu. Następnie urząd będzie wysyłał do delikwenta ostrzeżenie o groźbie odcięcia dostępu do internetu w przypadku niezaprzestania ściągania pirackich materiałów. Internautom, którzy nie przejmą się ostrzeżeniem, dostawca internetu, w porozumieniu z urzędem, będzie odcinał dostęp do sieci. Zdaniem specjalistów taka forma karania jest najbardziej adekwatna do stopnia szkodliwości wykroczenia. Niewykluczone też, że groźba utraty dostępu do sieci podziała na piratów, skuteczniej niż kara grzywny.

Powstanie nowego urzędu pokazuje, że problem domowego piractwa jest traktowany we Francji bardzo poważnie. Potwierdzeniem tego jest osobiste zaangażowanie w sprawę samego Nicolasa Sarkozy'ego, prezydenta kraju.

Źródło: Daily Tech


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Spotify na iOS-a w nowym wydaniu
28 lutego 2020
Z odświeżonej apki mobilnej Spotify można korzystać w urządzeniach z systemem iOS. Jest znacznie lepsza niż poprzednia wersja.


Narasta spór rządu USA z Huawei
28 lutego 2020
Trwa konflikt na temat bezpieczeństwa cybernetycznego pomiędzy administracją rządu USA w firmą Huawei. Nie pomagają próby dyplomatycznego...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto