A A A

Odnowiona Wirtualna Polska

26 lutego 2009, 14:51
Wirtualna Polska zakończyła testy strony głównej portalu. Od dziś portal będzie witał użytkowników nowym interfejsem o zmienionej estetyce i funkcjonalności.
Odnowiona Wirtualna Polska

Nowa strona główna portalu, testowana od stycznia bieżącego roku, ma kształt i układ opracowany na podstawie oczekiwań internautów.

– Opinie użytkowników zbieraliśmy przez miesiąc. Do WP napłynęło blisko dziesięć tysięcy komentarzy, propozycji, pomysłów na usprawnienie głównej strony – mówi Michał Bagiński z Wirtualnej Polski, wydawca portalu. – Każda uwaga była dla nas niezwykle cenna. Powołaliśmy specjalny zespół, który był w stałym kontakcie z użytkownikami. Mamy nadzieję, że uwzględnialiśmy wszystkie sugestie, te kluczowe pozwoliły nam dostosować SG do wymagań internautów, zoptymalizować szybkość ładowania witryny, zmienić sposób prezentacji informacji w formacie flash, wprowadzić alternatywne wersje kolorystyczne w opcjach profilowania strony.

Użytkownicy chwalili nową stronę główną przede wszystkim za przejrzystość, intuicyjny i funkcjonalny układ kolumn, łatwy dostęp do informacji, możliwości personalizacji. Uznaniem cieszyły się wersje strony głównej portalu, do wyboru – klasyczna (ustawiona jako domyślna), „na poważnie” „na sportowo” i „na luzie”.

– W odpowiedzi na powtarzające się prośby użytkowników dołożyliśmy kilka dodatkowych wersji kolorystycznych. To jednak uzupełnienie naszej oferty. Główny nacisk położyliśmy bowiem na wdrażanie uwag userów, zmiany w layoucie strony, testy wydajnościowe – dodaje Michał Bagiński.

Nowa strona główna ma zapewnić przede wszystkim łatwiejszy dostęp do informacji. Prawa kolumna strony głównej jest kolumną newsową, środkowa – rozrywkową, lewa – nawigacyjną. W dostępie do poszukiwanych treści pomaga też wyraźne wydzielenie obszarów, takich jak: wiadomości, rozrywka, multimedia oraz wersje tematyczne witryny – „na poważnie” (dla osób interesujących się polityką, finansami, giełdą etc.), „na sportowo” (dla miłośników sportu) i „na luzie” (dla fanów dobrej rozrywki).

Źródło: Informacja prasowa


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościWrażliwy Bluetooth
21 lutego 2020
Błędy w mikroczipach zagrażają wielu urządzeniom medycznym, łącznie z rozrusznikami serca – twierdzą naukowcy z uniwersytetu w Singapurze.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto