A A A

Odzyskaj skasowany plik

29 czerwca 2020, 09:00
Na platformie Microsoft Store pojawiła się aplikacja do skutecznego przywracania usuniętych elementów.
Odzyskaj skasowany plik

Windows File Recovery ułatwia odzyskiwanie skasowanych plików.

Standardowa opcja Przywróć wywoływana z poziomu systemowego Kosza Windows może nie wystarczyć do tego, by odzyskać pochopnie lub przypadkowo skasowane pliki. Dzieje się tak choćby w sytuacji, gdy użytkownik wydał wcześniej polecenie Opróżnij kosz albo gdy objętość skasowanych plików jest tak duża, że część z nich zostaje automatycznie usunięta z Kosza.

 

Konsolowy ratunek

W serwisie Twitter pojawiła się informacja na temat przygotowanej przez Microsoft aplikacji Windows File Recovery, służącej do odzyskiwania skasowanych oraz uszkodzonych plików. Narzędzie może być używane w systemie Windows 10 (w wersji 19041 lub nowszej).

Aplikacja działa w trybie tekstowym i potrafi obsłużyć systemy plików NTFS, FAT. ExFAT i ReFS. Sposób wykorzystania narzędzia zależy od tego, kiedy został skasowany plik. Gdy stało się to niedawno, wystarczy zaakceptować standardowe opcje. Z kolei po zdarzeniach takich jak sformatowanie dysku należy włączyć opcje Segment/Signature, które pozwalają odzyskiwać dane metodą „klaster po klastrze".

fot. Microsoft


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto