A A A

Oficjalna premiera Synology DiskStation DS213air

2 października 2012, 13:45
Oficjalna premiera Synology DiskStation DS213air

Firma Synology Inc. wprowadza na rynek DiskStation DS213air, dwudyskowy serwer NAS z wbudowanym modułem Wi-Fi. Urządzenie kierowane jest do użytkowników domowych oraz małych firm.

DS213air z wbudowanym modułem WiFi zwiększa liczbę dostępnych konfiguracji, umożliwiając dopasowanie sieciowej infrastruktury do różnych potrzeb użytkowników. Serwer może bezprzewodowo łączyć się z siecią bez konieczności stosowania kłopotliwego okablowania lub działać jako klasyczny hotspot zwiększający zasięg istniejącej sieci WiFi. DS213air może także pełnić funkcję bezprzewodowego routera, zarządzającego – bez koniczności ponoszenia dodatkowych kosztów – bezprzewodową łącznością w domu lub biurze.

Wśród oferowanych przez DS213air funkcji znajduje się m.in. Web Assistant, intuicyjne w obsłudze i korzystające z interfejsu przeglądarki internetowej narzędzie, które pomaga w pełnej konfiguracji urządzenia oraz instalacji systemu operacyjnego DSM za pośrednictwem urządzenia przenośnego. W połączeniu z widżetem Quick Start udostępnia możliwość zapoznania się z obsługą DSM podczas instalacji systemu i rozpoczęcia pracy niezwłocznie po ukończeniu procesu.

Synology DS213air jest wyposażony w procesor 1,6 GHz i 256 MB pamięci RAM. W trybie RAID 1 i środowisku Windows oferuje prędkość odczytu na poziomie 108,07 MB/s, a zapisu 58,66 MB/s. Posiada interfejs USB 3.0, dzięki któremu transfer danych jest dziesięciokrotnie szybszy niż w standardzie USB 2.0. DS213air posiada charakterystyczną dla Synology konstrukcję z dwoma bocznymi otworami wentylacyjnymi i wentylatorem o średnicy 92 mm z tyłu obudowy. Gwarantuje to wydajne chłodzenie i możliwość stabilnej pracy urządzenia przez całą dobę, a także minimalizuje generowany szum do 19,0 dB(A).

DS213air pracuje pod kontrolą systemu DiskStation Manager (DSM) 4.1, który gwarantuje bogaty zestaw funkcji zwiększających efektywność i zapewniających łatwą realizację zadań. Oprogramowanie posiada elegancki interfejs użytkownika, zoptymalizowany pod kątem obsługi wielozadaniowości.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto