A A A

Ogniwa paliwowe w lustrzankach Canona?

11 sierpnia 2008, 15:53
Ogniwa paliwowe w lustrzankach Canona?

31 lipca do amerykańskiego urzędu patentowego wpłynął wniosek dotyczący projektu nowego rodzaju zasilania dla lustrzanek z serii EOS. Oparte na ogniwach paliwowych rozwiązanie nie jest jednak tylko nowym rodzajem baterii. Pomysł jest bardziej zaawansowany i niekonwencjonalny.

Na ilustrującym patent schemacie widać duże ogniwo paliwowe i kolektory zasilające wraz z wymaganymi wlotami powietrza. Ogniwo znajduje się w miejscu mocowania tradycyjnego akumulatora. Kolektory zaś widać, oprócz korpusu, także w lampie błyskowej oraz obiektywie aparatu. Do dwóch ostatnich doprowadzone są przewody, przez które dostarczany jest wykorzystywany do wytwarzania energii wodór! Każde z akcesoriów aparatu ma więc w pewnym sensie własne źródło zasilania.

To oczywiście tylko projekt, ale jeśli kiedykolwiek wejdzie on w życie, będzie wymagał ogromnych modyfikacji sprzętu. Możliwe, że Canon zrezygnuje wówczas z kompatybilności wstecznej nowego systemu EOS.

Źródło: PhotographyBay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto