A A A

Ogranicz dane udostępniane poza Facebooka

30 stycznia 2020, 15:45
Na liście ustawień prywatności Facebooka pojawiło się wyłączenie opcji śledzenia aktywności.
Ogranicz dane udostępniane poza Facebooka

W Europejskim Dniu Ochrony Danych Osobowych, czyli 28 stycznia, Facebook wprowadził nową funkcjonalność – możliwość sprawdzenia, jakie informacje o nas portal udostępnia na zewnątrz, zarządzania tymi danymi i dostosowania ustawień udostępniania zgodnie naszymi preferencjami.

W ustawieniach profilu należy wejść w zakładkę Twoje informacje na Facebooku, a następnie do sekcji: Dostęp, Pobieranie, Dziennik aktywności, Aktywność poza Facebookiem, Zarządzanie, Dezaktywacja i usuwanie. W miejscu „Aktywność poza Facebookiem" możemy od teraz usunąć powiązania platformy społecznościowej z kontami, do których logowaliśmy się za jej pośrednictwem, i ograniczyć informacje zbierane przez koncern.

Możemy również usunąć historię gromadzonych informacji i logowań, jednak nie wpływa to na zmiany w wyświetlaniu reklam. Firmy zewnętrzne po wyłączeniu opcji udostępniania poza Facebookiem nie będą śledziły naszych działań w internecie, jednak dane te nie zostaną całkowicie usunięte, ale zanonimizowane. Reklamy wciąż będą wyświetlane w takiej samej liczbie, tyle że reklamodawcy przestaną otrzymywać informacje o naszych preferencjach.

fot. Facebook


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto