A A A

Okulary i pasek analizujące dane biometryczne

11 października 2016, 14:30
Intel nawiązał współpracę z uznanym projektantem Hussienem Chalayanem, w ramach której wspólnie realizują projekt inteligentnych akcesoriów wearables.
Okulary i pasek analizujące dane biometryczne

Technologie Intela mają zastosowanie między innymi na rosnącym rynku wearables, a ich funkcje są coraz bardziej kreatywne. Na polu „mody ubieralnej" zawiązała się też współpraca Intela z Husseinem Chalayanem, uznanym brytyjskim projektantem tureckiego pochodzenia, dwukrotnie nagradzanym tytułem British Designer of the Year. Intel wspólnie z projektantem ukazują możliwe zastosowania technologii w akcesoriach modowych, z których korzystamy na co dzień. Chalayan zaprojektował okulary oraz pasek, napędzane odpowiednio modułem Intel Curie oraz Intel Compute Stick.

Wspomniane okulary, dzięki zastosowanemu modułowi Intel Curie oraz szeregu czujników, w tym elektrody EEG czy optyczny pulsometr, pozwalających na monitorowanie fal mózgowych, pracy serca oraz oddechu. Wszystko to w celu bieżącej analizy stresu użytkownika. Dzięki zaimplementowanej w moduł Intel Curie łączności Bluetooth Low Energy, dane z okularów mogą być bezpośrednio przesyłane do innego urządzenia, takiego jak smartfon. Podczas pierwszych prezentacji, informacje uzyskane przez okulary były przesyłane do drugiego z akcesoriów zaprojektowanych przez Chalayana - paska, którego sercem jest Intel Compute Stick.

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, Intel Compute Stick doskonale wpisuje się w konstrukcję paska. Pozyskane z okularów dane biometryczne analizuje i przetwarza w formie wizualizacji. Te z kolei mogą być wyświetlane przed osobą korzystającą z obu akcesoriów za pomocą niewielkich rozmiarów projektora wbudowanego w pasek. Ukazujące się grafiki są podpowiedzią dla zestresowanego użytkownika, który poprzez redukcję poziomu stresu może na żywo zaobserwować zmieniające się wizualizacje wyświetlane z paska.

Nowojorski wybieg w rzeczywistości wirtualnej

Współpraca z Chalayanem to nie jedyny projekt modowy, w który Intel zaangażował się w ostatnim czasie. Firma została oficjalnym partnerem technologicznym New York Fashion Week (NYFW) 2017. Dzięki połączeniu technologii i wiedzy firm Intel, IMG oraz Voke wybrane pokazy będą dostępne do obejrzenia w technologii VR. Niemal każdy miłośnik mody będzie mógł poczuć się jak w pierwszym rzędzie nowojorskiego pokazu za pośrednictwem specjalnej aplikacji dostępnej na Samsung Gear VR.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto