A A A

Okulary zamiast karty płatniczej

18 marca 2017, 14:00
Visa przedstawiła prototyp okularów przeciwsłonecznych z wbudowanym NFC.
Okulary zamiast karty płatniczej

Okularów można używać o płacenia zbliżeniowego, dokładnie tak samo jak karty płatniczej. Mają one być szczególnie przydatne na wakacjach, gdzie do plażowania zabiera się tylko ręcznik, kąpielówki i właśnie okulary.

"Wizją firmy jest przekształcenie przedmiotów codziennego użytku w produkty obsługujące bezprzewodowe płatności" - powiedział szef marketingu Visa, Chris Curtin.

Nie pojawiła się żadna informacja na temat ceny i dostępności gadżetu, więc można przypuszczać, że nie trafi on nigdy do sprzedaży. Może być jednak inspiracją dla producentów okularów, którzy na własną rękę wyprodukują podobny produkt. Czy takie coś ma sens?

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowe przełączniki od NETGEAR
20 listopada 2017
Na polskim rynku zadebiutowały dwa nowe urządzenia marki NETGEAR. Przełączniki GS908 i GS908E posiadają elegancką, kompaktową obudowę, a...Klawiatura Sharkoon MECH SGK3 RGB
18 listopada 2017
Niemiecki producent Sharkoon wypuszcza na nasz rynek nową wersję swojego najlepiej sprzedającego się mechanika. Mowa o klawiaturze gamingowej...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto