A A A

Olimpiada na Twitterze

26 lipca 2019, 15:50
Twitter i NBC będą współpracować przy wyborze materiałów do transmisji z olimpiady w Tokio.
Olimpiada na Twitterze

Za dwanaście miesięcy, w lipcu 2020 roku, w Tokio rozpoczną się XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie.

Amerykańska korporacja medialna NBCUniversal i serwis Twitter połączą siły, aby wybrać relacje z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń na olimpiadzie.

Twitter będzie prezentował codziennie krótkie, pięciominutowe klipy wideo zapowiadające najbardziej ekscytujące zawody na igrzyskach. W serwisie pojawi się również ankieta – głosowanie w niej zdecyduje, które zmagania w Tokio będą pokazywane przez stację NBC na żywo.

Z punktu widzenia nadawcy informacja o preferencjach telewidzów jest o tyle istotna, że wydarzenia takie jak olimpiada są w stanie przynajmniej na jakiś czas przesunąć godziny największej oglądalności (primetime) – czyli te, w których najwięcej zarabia się na reklamach.

W normalnych warunkach primetime rozpoczyna się późnym popołudniem, a kończy późnym wieczorem. W środku nocy przed telewizorami zwykle pozostaje już niewiele osób. Olimpiada i położenie geograficzne Tokio sprawią, że ten czas przesunie się o kilka godzin. Szefowie NBC dzięki Twitterowi będą wiedzieć, jak skonstruować cennik reklam.

Nadawca telewizyjny zrewanżuje się przygotowując raz na dobę dwudziestominutowy program studyjny, dostępny wyłącznie na stronie Twitter.com. Materiał taki ma zawierać skróty z zawodów w poszczególnych konkurencjach, wywiady ze sportowcami, ich trenerami oraz opinie ekspertów zebranych w studio olimpijskim.


Adam Wiśniewski
Tagi: Twitter
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto