A A A

Olympus oddaje aparaty nowej firmie

25 czerwca 2020, 12:00
Wczoraj (24 czerwca) Olympus poinformował o podpisaniu porozumienia z Japan Industrial Partners.
Olympus oddaje aparaty nowej firmie

Koniec epoki

Marka Olympus, znana z produkcji aparatów zarówno analogowych, jak cyfrowych, postanowiła zakończyć ten obszar swojej działalności. Miłośnicy sprzętu fotograficznego Olympusa mogli przeczytać na oficjalnej stronie producenta informację o przeniesieniu części zasobów do nowej firmy. Oprócz sekcji fotograficznej Olympus przekaże Japan Industrial Partners także rejestratory dźwięku.

Olympus Imaging (aparaty fotograficzne i rejestratory dźwięku) trafią do nowego właściciela już niedługo. Podpisanie ostatecznej umowy sprzedaży strony zaplanowały na 30 września br.

 

Stałe wsparcie

Jak zapewnia dyrektor sprzedaży i marketingu Olympusa na Polskę Jacek Jamiołkowski, klienci nie mają powodu do niepokoju w związku z przenosinami produktów marki. Wszystkie istotne dla konsumenta działy, w tym przede wszystkim serwis, będą pracowały w tym samym trybie co dotychczas.

Co dalej z Olympusem? Mimo że marka wielu osobom najbardziej kojarzy się właśnie z aparatami fotograficznymi, to wiedzie ona prym także w innych dziedzinach. Firma jest m.in. producentem endoskopów medycznych i dostawcą rozwiązań systemowych do badań naukowych i zastosowań klinicznych.

fot. Olympus


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto