A A A

OnLive dostępny w Wielkiej Brytanii

22 września 2011, 12:25
OnLive dostępny w Wielkiej  Brytanii

OnLive – platforma gier w zyskującej coraz większą popularność “chmurze”, gwarantująca dostęp do gier na życzenie, jest już dostępna w Wielkiej Brytanii.

Na jakiej zasadzie działa usługa? Nie jest to specjalnie skomplikowane, aby móc z niej korzystać płacimy abonament, dzięki temu możemy wybrać jedną z gier znajdujących się w bazie oraz odpalić ją na jakimkolwiek sprzęcie. Użytkownik posiadający „wiekowy” komputer nie musi martwić się o to, czy będzie w stanie oddalić najnowsze gry, ponieważ proces renderowania grafiki odbywa się na serwerach firmy. Dzięki temu użytkownik może grać w najnowsze gry, nawet na laptopie za 1000 zł.

Steve Perlman, założyciel OnLive jest uważany za przedsiębiorcę mającego przełomowe pomysły. Kierowany przez Perlmana zespół pracował nad koncepcją OnLive przez osiem lat. Jednak dopiero współczesne szerokopasmowe łącza internetowe są w stanie umożliwić komercyjne strumieniowanie gier komputerowych.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto