A A A

OpenOffice.org z edycją PDF-ów

23 października 2008, 14:30
OpenOffice.org z edycją PDF-ów

Najnowszy OpenOffice.org 3.0 ma rozbudowaną obsługę rozszerzeń. Jest ona podobnie zorganizowana jak ta, która jest obecna w Firefoksie 3.0. Dzięki niej możliwe było m.in. stworzenie dodatku, który umożliwi import i późniejszą edycję dokumentów zapisanych w formacie PDF.

Rozszerzenie można pobrać ze strony projektu i zainstalować w każdym systemie operacyjnym, do którego dostępne jest wydanie OOo. Co ciekawe, po jego instalacji plik nie otwiera się we Writerze, a w aplikacji Draw. Mimo tego, że rozszerzenie Sun PDF Import Extension jest ciągle w wersji beta, już teraz można je z powodzeniem wykorzystywać w codziennej pracy. Nie jest ono co prawda dopracowane w 100 procentach, ale jest ciągle poprawiane.

Źródło: OpenOffice.org Extensions


Paweł Małkowski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościWrażliwy Bluetooth
21 lutego 2020
Błędy w mikroczipach zagrażają wielu urządzeniom medycznym, łącznie z rozrusznikami serca – twierdzą naukowcy z uniwersytetu w Singapurze.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto