A A A

Opera GX – pierwsza na świecie gamingowa przeglądarka

12 czerwca 2019, 13:30
Opera zaprezentowała dzisiaj pierwszą na świecie przeglądarkę, którą stworzono z myślą o potrzebach graczy komputerowych.
Opera GX – pierwsza na świecie gamingowa przeglądarka

Opera GX to nowy, inspirowany grami design i szeroki wachlarz funkcji, umożliwiających nie tylko personalizację wyglądu, ale też ograniczenie użycia zasobów procesora i pamięci.

Kolejną przydatną dla graczy funkcją jest integracja z platformą Twitch. Opera GX pozwala zalogować się na konto na Twitchu bezpośrednio z paska bocznego i wysyła powiadomienia, gdy obserwowani przez użytkownika gracze rozpoczynają transmisję.

Opera stworzyła nie tylko przeglądarkę dla graczy. Wraz z GXem wprowadza też GX Corner - swoisty agregator, który pozwoli im znaleźć najnowsze wiadomości, promocje i informacje o premierach ze świata gier.

Inspirowany grami design Opery GX przyciąga wzrok ciemnymi kolorami i czerwienią. Użytkownik może również wybrać jeden z 10 sugerowanych schematów kolorystycznych lub pójść o krok dalej i posłużyć się selektorem kolorów oferującym 16 milionów odcieni.

Dostęp do wersji "Early Access" przeglądarki Opera GX (w wersji na system Windows) można otrzymać już dziś, a oficjalna premiera planowana jest jeszcze w tym roku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Raport FTC na temat gromadzenia danych
24 października 2021
Dostawcy usług internetowych zbierają ogromną ilość szczegółowych danych na temat klientów – wynika z raportu Federalnej Komisji Handlu...

Drożeje Raspberry Pi
24 października 2021
Cena jednopłytkowego komputera Raspberry Pi wzrosła po raz pierwszy od czasu premiery

Taniej na platformie Google Play
24 października 2021
Nie wszystko drożeje. Koncern z Mountain View ogłosił obniżkę opłat dla autorów aplikacji rozpowszechnianych na zasadzie subskrypcji za...

Pytania do gigantów
24 października 2021
Amerykańskie Biuro Ochrony Finansowej Konsumentów (CFPB) chce wiedzieć, jak firmy technologiczne gromadzą i wykorzystują dane finansowe...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto