A A A

Opera GX na smartfonach

20 maja 2021, 11:40
Można już wypróbować „przenośne" wydanie przeglądarki gamingowej.
Opera GX na smartfonach

Dla Androida albo iOS-a

Spółka Opera Software opublikowała dzisiaj testową wersję aplikacji Opera GX Mobile. Nietrudno się domyślić, że jest to edycja gamingowego browsera Opera GX zaprojektowana z myślą o użytkownikach smartfonów.

 

Podobna, a jednak inna

Przeglądarki nie znajdziemy oczywiście na razie ani na platformie App Store, ani w Google Play. Należy pobrać ją samodzielnie ze strony Opery i zgodzić się na instalowanie aplikacji z nieznanego źródła.

Program obsługuje funkcje blokowania reklam, ochrony przed wydobywaniem kryptowalut, a także blokowania okien dotyczących cookies (z możliwością automatycznego zatwierdzania ciasteczek).

Oryginalnym pomysłem jest przycisk szybkiego działania, który pozwala obsługiwać przeglądarkę jedną ręką (i zastępuje standardową metodę nawigacji z wykorzystaniem paska umieszczonego u dołu ekranu). W przypadku wybrania przycisku szybkiego działania browser przekazuje użytkownikowi informacje zwrotne za pomocą wibracji.

Opera GX Mobile

Do dyspozycji mamy także znany z pozostałych wariantów Opery mechanizm Mój Flow, dzięki któremu synchronizuje się desktopowe i przenośne wersje przeglądarki.

Instalatory Opery GX Mobile znajdziemy pod adresami operagx.gg/gx-beta-android oraz operagx.gg/gx-beta-ios.

fot. Opera


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto