A A A

Opera: Instagram plus drobiazgi

23 kwietnia 2020, 09:20
Nowe wydanie przeglądarki Opera jest zintegrowane z Instagramem i zawiera usprawnienia związane z obsługą otwartych kart.
Opera: Instagram plus drobiazgi

W nowej, 68. wersji Opery od razu rzuca się w oczy ikona Instagrama umieszczona na pasku bocznym.

Norweska przeglądarka WWW potrafi obecnie obsługiwać wszystkie funkcje dostępne w Instagramie. Producenci aplikacji podkreślają w firmowym blogu, że korzystanie z serwisu społecznościowego jest wygodniejsze, kiedy pracuje się z dużym ekranem i klawiaturą. Użytkownicy Opery już od pewnego czasu mogli wywołać z poziomu browsera także inne usługi ze stajni Facebooka: Messengera i WhatsAppa.

 

Nie tylko Instagram

Inne usprawnienia wprowadzone do Opery są związane z obsługą wielu otwartych równocześnie kart. Pierwszym z nich jest wyszukiwarka, uruchamiana po naciśnięciu kombinacji klawiszy [Ctrl]+[spacja]. Pojawia się wówczas okno prezentujące listę otwartych kart i zawierające pole wyszukiwania.

Użytkownicy są ponadto informowani o dwu- lub wielokrotnym wywołaniu tej samej strony WWW. Po najechaniu wskaźnikiem myszy na nagłówek zduplikowanej karty jest ona podświetlana na niebiesko; w ten sam sposób wyróżniane są wszystkie karty pokazujące identyczną zawartość.

Opera 68 została opracowana w wersjach dla systemów Windows, macOS i Linux.

fot. Opera


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto