A A A

Opera uczy standardów sieciowych

10 lipca 2008, 09:08
Opera uczy standardów sieciowych

Opera uruchomiła program edukacyjny o nazwie Opera Education. Jego głównym celem jest rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej standardów WWW. Oczywiste jest, że program jednocześnie będzie dbał o reklamę czołowego produktu norweskiej firmy – przeglądarki internetowej.
Pierwszą częścią koncepcji producenta oprogramowania jest zaprezentowany Web Standards Curriculum, który jest skierowany do różnych jednostek edukacyjnych, a także do osób zawodowo zajmujących się programowaniem stron WWW. Zaplanowano około 50 artykułów, do tej pory przygotowano 23. Wszystkie artykuły są darmowe i opatrzone licencją Creative Commons. Anglojęzyczne materiały swoim zakresem obejmują między innymi: podstawy działania sieci, aspekty związane z projektowaniem stron WWW, a także kwestie programowania HTML.

Źródło: Opera


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Zmiany w mailingu YouTube'a
8 sierpnia 2020
Subskrybenci przestaną otrzymywać e-maile o zamieszczanych na kanałach YouTube'a nowościach.


Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto