A A A

Opera zanotowała trzykrotny wzrost pobrań przeglądarki

4 marca 2010, 15:16
Opera zanotowała trzykrotny wzrost pobrań przeglądarki

Od momentu udostępnienia przez Microsoft okna wyboru przeglądarek internetowych w systemie Windows, firma Opera może pochwalić się trzykrotnie większym zainteresowaniem ze strony internautów niż dotychczas.

Okno wyboru przeglądarek pojawiło się w nowych systemach Windows 1 marca, ale Opera już teraz potwierdziła trzykrotny wzrost pobrań. Użytkownicy najczęściej korzystali z opery w takich krajach jak: Belgia, Francja, Hiszpania, Polska i Wielka Brytania. Na tak dobry wynik wpłynął zapewne fakt, iż Opera wypuściła nową wersję swojej przeglądarki oznaczoną numerem 10.5.

"Porównaliśmy liczbę pobrań przeglądarki w wersjach 9.5, 10.10 i 10.50 i potrojenie pobrań przekracza nasze oczekiwania związane z wydaniem nowej wersji aplikacji" - powiedział Rolf Assev wiceprezes Opera Software.

Przypominamy, że wyniku nacisków Komisji Europejskiej na Microsoft, koncern zgodził się, by od 1 marca br. użytkownicy systemów Windows XP, Windows Vista oraz Windows 7, którzy kupią nowy komputer – przy pierwszej próbie skorzystania z internetu mogli mieć możliwość wyboru domyślnej przeglądarki.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto