A A A

Operacja "Wirtualna Tarcza"

28 września 2007, 13:46
Operacja "Wirtualna Tarcza"

Oprogramowanie autorstwa IBM stanie na straży bezpieczeństwa mieszkańców miasta Chicago, jako element najbardziej zaawansowanego systemu monitoringu na świecie.
Podczas operacji "Wirtualna Tarcza" specjalnie przygotowany software będzie analizował obrazy pochodzące z ponad tysiąca kamer rozmieszczonych w całym mieście. Dotychczas były one obsługiwane przez ludzi, ale ogromny natłok danych spowodował, że w mieście zabrakło rąk do pracy. Kamery zostały połączone w jedną sieć za pomocą kabli światłowodowych i łączy bezprzewodowych.

Oprogramowanie IBM będzie śledzić przemieszczające się na terenie miasta obiekty, np. samochody, podejrzane punkty, wszędzie tam, gdzie sięgnie oko kamery. Przedstawiciele IBM odmówili podania kosztów całego przedsięwzięcia.

Źródło: The Register


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto