A A A

Optimus Maximus

31 października 2007, 15:12
Optimus Maximus

Rosyjska firma Art Lebedev Studio zaprezentowała prototyp klawiatury Optimus Maximus, której wszystkie klawisze wyposażono w małe wyświetlacze OLED (kwadrat o boku 10,1 mm i rozdzielczości 48x48 pikseli), zdolne wyświetlić dowolny symbol lub grafikę.
O klawiaturze mówiło się już od dłuższego czasu. Majowa sprzedaż przedpremierowa okazała się dużym sukcesem – 200 egzemplarzy po 1,5 tys. dolarów sztuka rozeszło się w 12 godzin. Podczas prezentacji klawiatura nie pokazała jednak swoich możliwości. Chociaż można było jej dotknąć, to na wszystkich klawiszach wyświetlany był ten sam znak. Zamówione w maju egzemplarze klawiatury trafią do nabywców w grudniu. Kolejna partia 300 urządzeń ma zostać wyprodukowana na styczeń przyszłego roku.

OM
Takich możliwości klawiatury nie można było zobaczyć podczas prezentacji

Źródło: Xbit

Maciej Płochocki PCF
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Cerebrar
Cerebrar
opera
3 listopada 2007, 20:19
ładneee
Ładnie by się prezentowała na moim biurku... Ale nie za 1,5 tysiąca zielonych. Za tą cenę można mieć już naprawdę fajny laptop...
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto