A A A

Optoma DH330UST, DW330UST i DX330UST - projektory ultrakrótkiego rzutu

17 października 2018, 11:15
Optoma wprowadziła do Polski nową serię projektorów ultrakrótkiego rzutu, które mogą wyświetlać obraz o przekątnej 100 cali z bardzo bliskiej odległości. Mowa o urządzeniach - DH330UST, DW330UST oraz DX330U
Optoma DH330UST, DW330UST i DX330UST - projektory ultrakrótkiego rzutu

Projektory z serii 330UST wykorzystują lampę o mocy 240 W i jasności do 3500 ANSI lumenów, dzięki czemu nadają się do prowadzenia prezentacji również przy świetle dziennym. Technologia DLP pozwala na osiągnięcie ostrego obrazu, z mocnym kontrastem i nasyconymi kolorami. W zależności od wybranego modelu projektory Optoma pozwalają na wyświetlanie obrazu w rozdzielczościach: DH330UST - Full HD (1920 x 1080 pikseli), DW330UST - WXGA (1280 x 800 pikseli), DX330UST - XGA (1024 x 768 pikseli).

Zastosowany tu ultrakrótki rzut (UST) daje użytkownikowi dużą elastyczność, gdyż każdy z nowych projektorów może zostać ustawiony blisko ściany lub ekranu projekcyjnego. Do osiągnięcia przekątnej 100 cali wystarczy dystans mniejszy niż 0,5 m. Urządzenia z serii 330UST są w stanie zastąpić telewizor w niewielkich salach konferencyjnych, gdzie instalacja klasycznego projektora nie jest możliwa. Sprawdzą się również w placówkach edukacyjnych - zarówno w roli projektorów stacjonarnych, jak i przenośnych. Technologia ultrakrótkiego rzutu eliminuje także ryzyko przypadkowego zasłonięcia ekranu przez osobę prowadzącą prezentację, pozwalając choćby na swobodne korzystanie z umieszczonego w pilocie wskaźnika laserowego.

Wszystkie trzy modele wyposażone są w regulację parametrów obrazu - pionową i poziomą korekcję trapezową oraz możliwość ustawienia geometrii dla każdego narożnika. Możliwa jest szybka kalibracja projektora w sytuacji, gdy trzeba go przenieść i rozstawić w nowym miejscu. Waga urządzeń z serii 330UST nie przekracza 3,9 kg przy kompaktowych wymiarach: 343 x 383 x 112 mm.

Duża uniwersalność

Oprócz tradycyjnych metod podłączania poprzez złącza HDMI lub VGA, projektory wspierają wyświetlanie obrazu poprzez sieć lokalną lub poprzez złącze USB - bezpośrednio z laptopa, za pomocą jednego kabla. Wbudowana przeglądarka plików Office, PDF oraz JPEG umożliwia prezentację materiałów zapisanych na nośniku USB.

Po zaopatrzeniu się w opcjonalny adapter Wi-Fi nowe projektory ultrakrótkiego rzutu marki Optoma mogą również wyświetlać obraz bezprzewodowo. Wspierana jest projekcja zdalna zarówno z komputerów (Windows i MacOS), jak i urządzeń mobilnych (Android oraz iOS).

Ekonomiczne i trwałe

W projektorach serii 330UST znalazły się rozwiązania, które wydłużają żywotność lampy i ograniczają zużycie prądu, gdy projektor nie jest aktywnie użytkowany. Żywotność lampy w trybie Eco+ sięga 15 000 godzin, a funkcja Eco AV wygasza obraz przy bezczynności projektora, redukując zużycie energii nawet o 70 proc. Dostępna jest również opcja automatycznego wyłączania urządzenia po określonym czasie nieaktywności.

Cena i dostępność

Projektory Optoma DH330UST, DW330UST i DX330UST są już dostępne w wybranych sklepach z elektroniką oraz salonach RTV. Każde z urządzeń jest objęte trzyletnią gwarancją edukacyjną producenta na projektor oraz trzyletnią (lub 2500 godzin) na źródło światła. Optoma oferuje również wsparcie projektowe przy wdrażaniu swoich rozwiązań u klientów biznesowych, instytucjonalnych oraz w placówkach edukacyjnych.

Sugerowane ceny detaliczne modeli serii 330UST w Polsce wynoszą:

DH330UST: 5391 PLN
DW330UST: 5559 PLN
DX330UST: 7244 PLN

 


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: projektor
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowy trojan w sklepach online
7 grudnia 2021
Złośliwe oprogramowanie NiginRAT ukrywa się jako legalny proces nginx na serwerach platform handlu elektronicznego.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto