A A A

Orange najpopularniejszą bramą do internetu

9 grudnia 2020, 16:10
Firma nazwa.pl sprawdziła, który operator telekomunikacyjny jest najczęściej wybierany jako dostawca łączy do globalnej sieci.
Orange najpopularniejszą bramą do internetu

Wciąż Orange

Firma nazwa.pl przeprowadziła analizę pozwalającą określić, z których sieci najczęściej korzystają polscy użytkownicy internetu.

 

WWW, poczta i dane

Wyniki otrzymano dzięki analizie  miliardów zapytań o strony WWW, połączeń do poczty i badaniu ilości danych przesłanych z poszczególnych sieci w listopadzie 2020 roku, Nie są to tylko informacje o liczbie abonentów, ale o rzeczywistej ich aktywności w sieci, mierzonej na bazie ponad 20% działających w Polsce usług hostingu stron WWW i poczty elektronicznej obsługiwanych przez serwery firmy nazwa.pl. W sieci Orange odnotowano ponad dwa razy większą aktywność internautów niż w kolejnej w zestawieniu infrastrukturze UPC (a także większą aktywność, niż we wszystkich konkurencyjnych sieciach komórkowych razem wziętych).

Trzeba jednak pamiętać, że Orange to zarówno operator sieci komórkowej, jak i największy polski dostawca stacjonarnych łączy internetowych, wywodzący się z narodowego operatora działającego dawniej pod nazwą Telekomunikacja Polska S.A.

Sieci operatorów przedstawionych na wykresie obsługują ponad 60% polskich użytkowników. Podobnie jest w dziedzinie hostingu, gdzie prym wiodą nazwa.pl, home.pl, H88 i OVH.

fot. nazwa.pl


Adam Wiśniewski
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto