A A A

Oszukiwał, bo chciał pograć

6 lutego 2008, 14:57
Oszukiwał, bo chciał pograć

Zaledwie 12 lat miał pomysłowy oszust, który postanowił się wzbogadzić na ludzkich uczuciach. Młodzieniec za pośrednictwem GG nakłaniał przypadkowe osoby do wysłania SMS-a o określonej treści pod wskazany numer.

Środki finansowe z SMS-ów miały zasilić konto fundacji pomagającej chorym dzieciom. 12-latek zapewnił, że koszt wysłania takiej wiadomości to jedynie 5 groszy. W rezultacie SMS kosztował 3,66 zł, a w odpowiedzi na niego otrzymywało się kod do gry internetowej. I tak to młody i pomysłowy biznesem chciał pograć za cudze pieniążki. W kilkanaście godzin po rozpoczęciu rozsyłania oszukańczych wiadomości policjanci zapukali do drzwi sprawcy.

Policjanci przestrzegają, by z dużą ostrożnością podchodzić do tego typu akcji prowadzonych za pośrednictwem poczty elektronicznej, komunikatorów internetowych i SMS. Wiele z nich ma charakter oszukańczy lub może doprowadzić do zainfekowania komputera. O nagminności tego typu działań świadczy chociażby ostatnia akcja wzywająca do oddania krwi dla chorego dziecka.

Źródło: Policja


Paweł Bijata
Tagi: prawo
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto