A A A

Outlook podpowie, kiedy odpocząć od pracy

22 kwietnia 2021, 10:20
Microsoft wprowadza nową funkcję Outlooka.
Outlook podpowie, kiedy odpocząć od pracy

Zaplanuj sobie przerwę

Microsoft zainteresował się kondycją psychiczną uczestników spotkań online. Praca zdalna sprzyja niezdrowemu trybowi życia. Łatwo przerzucić się ze spotkania na spotkanie, nie dbając o higieniczne i ergonomiczne rozplanowanie pracy. Tymczasem badania przeprowadzone przez firmę pokazują, że wirtualne spotkania powodują stres. Na szczęście ten niezdrowy efekt można stosunkowo łatwo zneutralizować – wprowadzając sobie krótkie przerwy. I nie chodzi tylko o chwilę odpoczynku fizycznego, ale o przywrócenie zdolności skoncentrowania się i zaangażowania podczas kolejnego spotkania.

 

Troskliwy Outlook

Microsoft proponuje nową funkcję Outlooka – pozwala ona wprowadzić domyślne ustawienia harmonogramu spotkań, które spowodują ich skrócenie, tak by zapewnić uczestnikom konieczną przerwę. Można to zrobić na poziomie całej organizacji, dla każdego pracownika osobno lub też indywidualnie, dla własnego planu dnia. Użytkownik ma możliwość wyboru długości przerw i ich rozplanowania w toku pracy.

Koncern przygotował instrukcje techniczne dotyczące konfigurowania i dostosowywania ustawień dla poszczególnych osób. Więcej o nowej funkcji można przeczytać tutaj.

fot. Chris Montgomery – Unsplash


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto