A A A

Pakiet Office Web Apps dla polskich użytkowników

4 lutego 2011, 10:48
Pakiet Office Web Apps dla polskich użytkowników

Od dziś posiadacze bezpłatnych kont pocztowych Hotmail w Polsce i ponad 150 krajach, mogą w łatwy sposób wyświetlać i edytować dokumenty Word, Excel, PowerPoint i OneNote w oknie przeglądarki internetowej, korzystając z pakietu Office Web Apps.

Aby skorzystać z Office Web Apps nie trzeba pobierać czy instalować żadnych dodatkowych programów. Wystarczy konto pocztowe Hotmail lub Windows Live ID i dostęp do Internetu. Dokumenty, prezentacje, arkusze kalkulacyjne czy notatki stworzone w Office Web Apps można zapisywać na dysku komputera lub przechowywać i udostępniać na wirtualnym dysku SkyDrive o pojemności 25 GB. Dzięki temu są zawsze dostępne tam, gdzie mamy dostęp do Internetu.

Office Web Apps jest zgodny z pakietem biurowym Microsoft Office 2010, a dokumenty tworzone w starszych wersjach tego najpopularniejszego na świecie pakietu są konwertowane do najnowszych standardów. Z tej formy pracy nad dokumentami Office można także korzystać w wielu najnowocześniejszych modelach smartfonów.

Wprowadzenie Office Web Apps jest ostatnim elementem trwającego kilka miesięcy procesu przebudowy poczty Hotmail, Galerii Fotografii, komunikatora Messenger i wielu innych usług wchodzących w skład Windows Live. To obecnie największa, bezpłatna usługa pocztowa i zestaw aplikacji w chmurze dla indywidualnych użytkowników, z którego codziennie korzysta ponad 360 milionów osób na całym świecie.

Z bezpłatnego pakietu Office Web Apps można korzystać za pośrednictwem przeglądarek: Internet Explorer 9 beta, Internet Explorer 7 i 8, Chrome 3, Safari 4 oraz Firefox 3.5 i ich nowszych wersji.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

LinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto